حضرت عباس(ع) طعم ناامیدی را چشیده و هیچ فردی را ناامید برنمی‌گرداند

کد خبر: 78298
استاد حوزه علمیه قم :پرداخت نذورات به نام حضرت ابوالفضل(ع) از پرداخت نذورات به‌نام امامان(ع) زودتر نتیجه‌بخش خواهد بود چراکه حضرت عباس(ع) طعم ناامیدی را چشیده و هیچ فردی را ناامید برنمی‌گرداند.
 وارث:حجت‌الاسلام حبیب‌الله فرحزاد طی سخنانی در مراسم جشن میلادح ضرت عباس(ع) که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به جایگاه ماه شعبان در روایات دینی اظهار داشت: در ماه شعبان وفات و شهادتی وجود ندارد به همین علت این ماه خیر و برکت بسیاری دارد.

وی بابیان اینکه امام حسین(ع) تنها فردی است که همه زندگی، فرزندان، یاران و جان خود را در طبق اخلاص فدای دین کرده است، اضافه کرد: سر هیچ‌کدام از امامان(ع) از جسم آن‌ها جدا نشد اما در واقعه کربلا سر امام حسین(ع) را جدا کردند، این مصائبی که برای ایشان پیش آمد در نوع خود بی‌نظیر بود به همین علت خداوند متعال در مقابل این‌همه ایثار، عظمتی بی‌نظیر را به حضرت داده است.

این استاد حوزه علمیه قم به برخی از ویژگی‌های امام حسین(ع) اشاره و تصریح کرد: خوردن تربت قبرستان بقیع و دیگر امامان(ع) به‌جز امام حسین(ع) حرام است اما خداوند شفا را در تربت اباعبدالله(ع) قرار داده است.

حجت‌الاسلام فرحزاد با تاکید بر اینکه عزای هیچ فردی همانند عزای امام حسین(ع) نمی‌شود، خاطرنشان کرد: از جمله ویژگی‌های امام حسین(ع) اجابت دعا زیر بقعه ایشان و خلق شدن بهشت از نور جمال حضرت است.

وی عنوان کرد: برخی انسان‌ها بسیار ناسپاس هستند چراکه با وجود سلامتی کامل هیچ‌گاه به دنبال شکرگزاری خداوند متعال نمی‌روند درحالی شکرگزاری در روایات و آیات مختلف مورد تاکید قرار گرفته است.

استاد حوزه علمیه از باب‌الحوائج بودن حضرت ابوالفضل(ع) یاد و تصریح کرد: علاوه بر انسان‌های معمولی، شهدایی که در راه خداوند جان خود را از دست داده‌اند نیز بر حال حضرت عباس(ع) غبطه می‌خورند.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) عنوان کرد: پرداخت نذورات به نام حضرت ابوالفضل(ع) از پرداخت نذورات به‌نام امامان(ع) زودتر نتیجه‌بخش خواهد بود چراکه حضرت عباس(ع) طعم ناامیدی را چشیده و هیچ فردی را ناامید برنمی‌گرداند.