با کنترل زبان و شهوت، امام زمان(عج) را یاری کنیم

کد خبر: 78519
حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی در اجتماع بزرگ مهدویون پاکدشت جوانان را به اندیشیدن مضاعف درباره مهدی موعود(عج) توصیه کرد.
وارثاجتماع بزرگ مهدویون پاکدشت به مناسبت میلاد امام زمان(عج) با حضور جمعی از هیئات در حسینیه هیئت صاحب الزمان(عج) این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی در این مراسم گفت: برای اولین بار این پیامبر(ص) بود که نام زیبای امام زمان(عج) را در زبان جاری کرد و مژده حضور او را به شیعیان داد که البته برخی بی تفاوت از کنار این مهم گذشتند اما سلمان و ابوذر پیگیر هویت این حضرت شدند و از پیامبر خواستار توضیحات بیشتری شدند، پیامبر هم به آنها بشارت داد که شما دو نفر در زمان مهدی(عج) در کنار ایشان هستید.

وی با بیان اینکه در زمان امام رضا(ع) که به فرموده امام علی(ع) باشکوه و باهیبت ترین اهل بیت پیامبر(ص) ایشان بودند، به تدریج شیعیان به زمان حضور امام زمان(عج) نزدیک می شدند و به دلیل لازمه درک مسئله غیبت بیش از 800 روایت از آن حضرت درباره امام زمان(عج) آمده است، البته باید دانست بر خلاف دیگر ائمه امام رضا(ع) تقیه را کنار گذاشته بودند.

خطیب مشهور تهران خطاب به جوانان، آنان را به رازداری فرا خواند و افزود: تقیه داشته باشید، اگر خواهان ارتباط با امام زمان(عج) هستید اسرارتان را فاش نکنید.

کارشناس مذهبی روز عرفه و شب نیمه شعبان را دردآورترین روز های طول عمر خود بیان کرد و افزود: به هزار و سیصدو هشتادو چهارمین سال از عمر امام زمان نزدیک می شویم در صورتی که آن حضرت غریب و بی کس است و راحتی ندارد.

ادیب یزدی در پایان جوانان را به اندیشیدن مضاعف درباره مهدی موعود(عج) توصیه کرد و افزود: شادی در مجالس شادی اهل بیت خوب است اما تلاش شود تا با تقوای بیشتر، کنترل زبان و شهوت، کسب روزی حلال و موارد دیگر شیعه بودنمان را نشان دهیم و در این روزها بیشتر با آن حضرت ارتباط برقرار کنیم و به یاری او بشتابیم چرا که حداقل در هفته دو مرتبه پرونده ما نزد آن حضرت می رود.