مجلد‌های جدید «اخلاق ربانی» حاج آقا مجتبی در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود

کد خبر: 78736
مجموعه «اخلاق ربانی»، درس اخلاق‌های حاج آقا مجتبی تهرانی را از زبان ایشان روایت می‌کند. ۸ جلد جدید از این مجموعه همزمان با نمایشگاه کتاب چاپ شده و عرضه می‌شود
وارث: سید علی‌اکبر حسینی، پژوهشگر دفتر حفظ و نشر آیت‌الله مجتبی تهرانی  از چاپ کتاب‌های جدید مجموعه «اخلاق ربانی» خبر داد و گفت: طی فعالیت‌هایی که از چند سال گذشته در انتشارات «مصابیح‌الهدی» داشتیم، موفق شدیم که از سال گذشته با ورود به بحث درس اخلاق حاج آقا مجتبی تهرانی، 8 جلد از مجموعه «اخلاق ربانی» را به چاپ برسانیم. همان طور که می‌دانید، حاج آقا مجبتی تهرانی، از سال 1359 شروع به برگزاری جلسات درس اخلاق با محوریت کتاب «معراج‌السعاده» کردند. این جلسات پیاده‌سازی و تنظیم شد و از سال گذشته، مجموعه کتاب اخلاق ربانی منتشر شد. در حقیقت، «اخلاق ربانی‌» صوت جلسات هفتگی ایشان بوده است که مباحث اخلاقی در آن مطرح می‌شده است. در این مجموعه، درس اخلاق ایشان از قوه عاقله شروع شده و در نهایت به قوه غضبیه ختم می‌شود.

وی ادامه داد: امسال از مجموعه «اخلاق ربانی»، 8 جلد جدید نیز منتشر شد تا درس اخلاق حاج آقا در بخش قوه شهویه به پایان برسد. عناوین این 8 جلد «حب به دنیا»، «حب به مال»، «زهد»، «فقر و غنا»، «حرص و طمع»، «بخل» و حرام خواری است که در نمایشگاه امسال عرضه می‌شود. هم‌چنین دو جلد دیگر از این مجموعه و در قوه وهمیه با عناوین «حب مدح و ستایش» و «حب ریاست و جاه» به چاپ رسیده است که از جمله تازه‌های نشر انتشارات «مصابیح‌الهدی» می‌باشد. این مجموعه در سال‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت تا مجموعه درس اخلاق حاج آقا مجتبی تهرانی به صورت کامل به پایان برسد.

او درباره‌ی کتاب‌های پرفروش این انتشارات در نمایشگاه کتاب امسال گفت: مجموعه کتاب «سلوک عاشورایی» از جمله کتاب‌های پرفروش است که به تجدید چاپ نیز رسید. هم‌چنین کتاب‌های «دفتر دل»، «تربیت فرزند» و «خطبه فدکیه» از دیگر کتاب‌های پرفروش این انتشارات است.