حضرت خدیجه(س) مظهر یاری دین خدا است

کد خبر: 79154
خداوند این مطالبه را در جای جای قرآن از ما داشته است تا جایی که دین در دنیا فراگیر شود. با مالتان ( مثل حضرت خدیجه (س)) یا با جانتان، دین را یاری کنید.

وارثمراسم بزرگ‌داشت مقام والای حضرت خدیجه(س) با سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسین موسوی و مداحی حاج امیر عباسی و حاج محمدباقر منصوری در هیئت یا مهدی(عج) واوان برگزار شد.


در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام موسوی را میخوانید:

حضرت خدیجه(س) مظهر یاری دین خدا است

دین خدا را یاری کنیم

ماه رمضان ماه قرآن است. هر چیزی بهاری دارد . بهار قرآن ماه رمضان است. در آیه 7 سوره محمد آمده است: ای کسانی که ایمان آورده اید، اگر من را یاری کنید، من هم شما را یاری می کنم.

در این آیه سوال پیش می آید که آیا خدا نیاز به یاری ما دارد؟ مفسرین گفتند که منظور از این یاری، یاری دین خداوند است. و این یاری خواستن از باب ضعف نیست. این مسئله از باب آزمایش و محک بندگان است، که چه کسی به یاری دین می آید.

ما چطور می توانیم دین خدا را یاری کنیم؟

دین مجموعه باید ها و نباید ها است. در بیان آیت الله خوشوقت دین نسخه سعادت بشریت است، این نسخه سعادت باید تحت هر شرایطی، حتی اگر نیاز باشد جان انسان فدا شود، باید حفظ شود. شهدای ما، سیدالشهدا علیه السلام، فاطمه زهرا سلام الله علیها مصداق عینی این آیه هستند.

دین از ابتدا دشمن های سر سختی داشته و حالا هم دشمن دارد. این دین را چه کسی یاری میکند؟

حضرت خدیجه سلام الله علیها مظهر یاری دین خدا است.

برای یاری دین دو مرحله وجود دارد. اول اینکه خود انسان به واسطه رعایت دستورات دین، اهل ایمان شود. کسی که ضعف ایمان دارد، در یاری دین خدا نمی تواند موفق عمل کند، ثابت قدم نیست و ضعف دارد.

پس مرحله اول این است که اول به دستورات دین عمل کنیم، سپس به یاری دین خدا بشتابیم تا آنجایی که همه هدایت شوند و دین فراگیر شود. روزه گرفتن، نماز اول وقت، احترام به والدین همه از مصادیق یاری دین خدا است.

امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: دین خدا را با عملتان یاری کنید. باید عملگرا باشیم، ضمن اینکه به دستورات دین پایبندیم تا ایمان پیدا کنیم، دین خدا را به نحو دیگری هم باید عمل کنیم.

حضرت زهرا(س) پاداش یاری حضرت خدیجه(س)

خداوند این مطالبه را در جای جای قرآن از ما داشته است تا جایی که دین در دنیا فراگیر شود. با مالتان ( مثل حضرت خدیجه (س)) یا با جانتان، دین را یاری کنید.

خداوند در قرآن می فرمایند: ای کسانی که ایمان آورده اید، دین من را یاری کنید همانطور که عیسی به حواریون ( که 12 نفر از یاران خاص عیسی بودند ) فرمودند: چه کسی من را برای خدا یاری میکند؟

حواریون گفتند: ما یاران دین خدا هستیم. عده ای ایمان آوردند و یاری کردند و عده ای کافر شدند. دین خدا دوست و دشمن دارد.

حضرت خدیجه(س) موفق ترین تاجر قریش بود. تجارتی حلال داشت. هر چه سرمایه و اعتبار داشت، پای پیغمبر صل الله علیه و آله وسلم گذاشت. یاری ولی خدا، یاری خدا است. خدا هم در نتیجه حضرت را یاری کرد، خیر کثیر را به او داد. بهترین زن عالم حضرت زهرا سلام الله علیها از این زن پاک متولد شد.

حضرت خدیجه(س) مظهر یاری دین خدا است