شبهای قدر شب امام زمان(عج) و شب تجلی ولایت مطلق کلیه الهیه است

کد خبر: 79343
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه پشتیبانی و حمایت از ولایت وظیفه همگان است، گفت: امنیت و عزت کشور ثمره ولایتمداری مردم ایران است.

وارثآیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسمی که به مناسبت ایام لیالی قدر در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد، گفت: خداوند در سوره حجرات حضور پیامبراکرم(ص) را در تمام زمان‌ها و مکان‌ها به ما گوشزد می‌کند و می‌فرماید حیات و ممات پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) آنان را محدود نمی‌کند.


وی افزود: همه ائمه معصومین نور الهی هستند و در عرش الهی قرار دارند خداوند بر انسان‌ها منت گذاشت و آن بزرگان از مقام خود نزول اجلال فرمودند تا انسان‌ها را به زندگی برتر هدایت کنند تا رستگار شوند.

آیت‌الله صدیقی درباره نقش رهبری، رسالت امامت، ضرورت وجود الگو و تطبیق با الگوها، ابراز کرد: اگر انسان‌ها به جای آنکه الگوها را بشناسند و خودشان را با الگوها تطبیق دهند بخواهند الگو را با خود تطبیق دهند این امر موجب ذلت و اختلاف انسانها می‌شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام علی(ع) الگوی جامعه اسلامی بودند، اظهار داشت: در غدیر خم خداوند پیامبر خود را مامور کرد تا در میان 124 هزار حاجی امام علی(ع) را به عنوان زمامدار و وصی و حجت خداوند به مردم معرفی کند و حاجی‌های آن روز به نمایندگی از همه مسلمانان با امام بیعت کردند اما این بیعت بیش از دو ماه دوام نیاورد و بعد از شهادت حضرت زهرا(س) ایشان را خانه نشین کردند و این نقض پیمان اولین تخلفی بود که مسلمانان پس از رحلت رسول خدا انجام دادند.

وی ادامه داد: بعد از منزوی کردن حضرت به درب خانه ایشان آمدند و خواستند حضرت خلافت جامعه اسلامی را بر عهده بگیرد امام به آنان فرمودند: شما به خاطر خودتان نزد من آمدید نه برای رضای خدا؛ این حضور جمعی مردم سبب شد امام احساس تکلیف کنند و خلافت را برعهده بگیرند.

آیت‌الله صدیقی فاصله طبقاتی را در جامعه اسلامی بسیار تاسف انگیز خواند و گفت: وجود فاصله طبقاتی مانع سعادت جامعه می‌شود طبق صریح روایات؛ جامعه‌ای قداست و پاکی پیدا نمی‌کند مگر اینکه مظلوم در آن جامعه بتواند در کمال آرامش به حق خود برسد.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: امام علی(ع) درصدد اجرای عدالت در جامعه اسلامی بودند اما در مدت کوتاهی که ایشان خلافت را برعهده گرفتند سه جنگ کور را بر حضرت تحمیل کردند و امیرمومنان مجبور شدند با داخلی‌ها بجنگند.

تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه خداوند ائمه اطهار(ع) را آینه قرار داده تا انسان‌ها در سیمای آن بزرگان حضرت حق را مشاهده کنند، گفت: انسان باید دلش را به امام بسپارد، امروز امام زمان(عج) مظهر و جمال خداوند متعال است و شبهای قدر شب امام زمان(عج) و شب تجلی ولایت مطلق کلیه الهیه است.

وی افزود: تمام عوالم امکان در محضر امام زمان(عج) خلاصه می‌شود تمام ملائکه که مدبرات امر هستند از طبقات آسمان نزول اجلال می‌کنند و در زمین فرود می‌آیند و برنامه سال را به محضر امام زمان(عج) ارائه می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان نباید نگران روزی خود باشد بلکه همه دغدغه انسان باید حفظ دین خود باشد، گفت: بی برکتی‌ها و کم‌روزی‌ها ثمره بی دینی است. ما در دوران دفاع مقدس با کل جهان می‌جنگیدیم ولی دچار قحطی نشدیم و خداوند ما را سرافراز کرد ما در دوره انقلاب دست خدا را در همه ابعاد مشاهده کردیم و این نتیجه دینداری مردم و مسؤولان بود بنابراین رفع مشکلات توسط دشمن تخیل است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین ما نباید گول عمرعاص زمانه را بخوریم ما باید شکر امنیت و عزتی را که داریم به جای آوریم و پشتیبان ولایت باشیم.