موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی جزو دینداری هستند

کد خبر: 79415
جت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم گفت: از منظر قرآن کریم موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی جزو دینداری هستند و سیاست در اسلام همانند دیانت و جزء آن است.
وارث:حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم در ادامه سلسله جلسات مباحث تفسیری خود قبل از ترتیل روزانه حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه عقوبت کفار منحصر به دنیا نیست گفت: دنیا ظرفیت تحقق وعده پاداش تمام الهی برای مومنان و عقوبت کفار را ندارد.

وی افزود: اگر کسی در دنیا صد‌ها نفر را مانند غاصبان اسرائیلی کشته باشد در نهایت یکبار می‌توان آنان را اعدام کرد.

عضو خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به آیات سوره مبارکه زمر در مورد یاد قیامت و آثار آن تصریح کرد: در روایت آمده است کسانی که در شبانه روز حداقل ۲۰ مرتبه به یاد قیامت باشند با شهدا محشور خواهند شد.

این داور بین‌المللی قرآن با اشاره به تاکید قرآن بر مبارزه با طاغوت بیان کرد: از منظر قرآن کریم موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی جزء دینداری هستند و سیاست در اسلام همانند دیانت و جزء آن است.

وی تاکید کرد: از این آیه برداشت می‌شود که دین در نماز و روزه و احکام فردی خلاصه نمی‌شود.

حاج ابوالقاسم با اشاره به ویژگی خانه‌های بهشتیان در قیامت عنوان کرد: بر اساس برخی از آیات سوره زمر، این خانه‌ها در طبقات مختلف هستند و از زیر آن، نهر‌ها جاری است و بهشتیان از داخل آن بیرون را می‌بینند.

حاج در پایان ابوالقاسم گفت: براساس روایات این بهشت‌ها از آن کسانی است که خوش سخن، اهل اطعام دیگران هستند و به دیگران با صدای بلند سلام می‌کنند و اهل نماز شب هستند.