افتخار ما تبعيت از رهبرى بصير است كه خود را روضه خوان اهل بيت(ع) مى داند.

کد خبر: 79915
حجت الاسلام عبدالملکی:هنوز فرزندان و محبين غيور خاندان عصمت و طهارت نمرده اند كه رجاله اى در كمال بى شرفى و بى غيرتى به مقام شامخ آل الله و مرثيه خوانانش توهين نمايد كه همانا افتخار ما تبعيت از رهبرى بصير و غيور است كه خود را روضه خوان و مرثيه سراى اهل بيت عليهم السلام مى داند.
وارث: حجت الاسلام دکتر سیدامیر عبدالملکی در پاسخ به هتاکی محمد حسین فرح بخش نسبت به روضه خوانی و روضه خوان ها نوشت:
بسم الله القاصم الجبارين
غروب روز ١٣ تير بود كه خسته و غبار آلود از اردوى جهادى آب رسانى به مردم مظلوم و غيور استان خوزستان در معيت حجة السلام و المسلمين بي آزار تهرانى و ديگر روحانيون جهادگر به تهران رسيدم
در كمال ناباورى با خبرى مواجه شدم كه در آن كارگردان اصلاح طلب و مبتذل ِسينما محمد حسين فرحبخش گفته بود :
(روضه خوانى حقه بازى است) و روضه خوانان را عده اى بى سواد و متحجّر خطاب نمود .
با تلاش و يارى دوستان شماره تماس نامبرده را پيدا نموده و حوالى ظهر با ايشان تماس گرفتم
در اثناى صحبت هايم با ايشان به وى تفهيم نمودم روضه خوانى و مدح اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام از برترين فضائل بشرى و عملى است كه توسط پيامبران الهى و اهل بيت عليهم السلام و نيز بزرگان و علماى اسلام بالاخص مراجع محترم تقليد و معمار كبير انقلاب و رهبر معظم انقلاب و نيز موجبات مباهات ايشان بدين امر بوده و مى باشد 
همان گونه كه امام صادق عليهم اسلام فرمودند : يك سال تمام، هر شب و روز بر حسين بن على (ع) نوحه‌خوانى شد و سه سال، در روز شهادتش سوگوارى برپا گشت. (بحارالانوار،ج ۷۹، ص۱۰۲)
يا آنجايى كه امام صادق (ع) براي نشان دادن اهميت اين موضوع میفرمايد: پدرم امام باقر(ع) به من فرمود: اى جعفر! از مال خودم فلان مقدار وقف نوحه‌خوانان كن كه به مدت ده سال در «منا» در ايام حج، بر من نوحه‌خوانى و سوگوارى كنند. (بحارالانوار، ج ۴۶، ص۲۲۰)
ابوهارون مكفوف مى‏گويد: خدمت حضرت صادق (ع) رسيدم. امام به من فرمود: «برايم شعر بخوان». پس برايش اشعارى خواندم. فرمود: اينطور نه، همان طور كه (براى خودتان) شعر خوانى مى‏كنيد و همانگونه كه نزد قبر حضرت سيد الشهداء مرثيه مى‏خوانى. (بحارالانوار، ج ۴۴، ص۲۸۷)
در جاي ديگرى امام صادق (ع) به جعفر بن عفان فرمود: هيچ كس نيست كه درباره حسين (ع) شعرى بسرايد و بگريد و با آن بگرياند مگر آن كه خداوند، بهشت را بر او واجب مى‏كند و او را مى‏آمرزد. (رجال شيخ طوسى، ص۲۸۹)
قال الصادق (ع): الحمد لله الذى جعل فى الناس من يفد الينا و يمدحنا و يرثى لنا.
امام صادق (ع) فرمود: خدا را سپاس كه در ميان مردم، كسانى را قرار داد كه به سوى ما مى‏آيند و بر ما وارد مى‏شوند و ما را مدح و مرثيه مى‏گويند. (وسائل الشيعه، ج ۱۰، ص۴۶۹)
امام رضا (ع) به دعبل (شاعر اهل بيت) فرمود: اى دعبل! دوست دارم كه برايم شعرى بسرايى و بخوانى، چرا كه اين روزها (ايام عاشورا) روز اندوه و غمى است كه بر ما خاندان رفته است. (جامع احاديث الشيعه، ج ۱۲، ص۵۶۷)
در جای دیگر امام هشتم فرمودند : يا دعبل! ارث الحسين (ع) فانت ناصرنا و مادحنا ما دمت حيا فلا تقصر عن نصرنا ما استطعت.
امام رضا (ع) فرمود: اى دعبل! براى حسين بن على (ع) مرثيه بگو، تو تا زنده‏اى، ياور و ستايشگر مايى، تا مى‏توانى، از يارى ما كوتاهى مكن. (جامع احاديث الشيعه،ج ۱۲، ص۵۶۷)
قال الحسين (ع): انا قتيل العبرة لا يذكرنى مؤمن الا بكى.
حسين بن على (ع) فرمود: من كشته اشكم. هيچ مؤمنى مرا ياد نمى‏كند مگر آن كه ـ به خاطر مصيبتهايمـ گريه مى‏كند. (بحارالانوار، ج ۴۴، ص۲۷۹)
در پايان اين عرايض به ايشان متذكر گرديدم اگر تا پايان روز جمعه از مواضع جاهلانه و مغرضانه خود تبرّى نجسته و با معذرت خواهى از مواضع احمقانه خود موجبات آرامش دل مؤمنين و مؤمنات را فراهم نياورد شخصا به همراه جمعى از غيور مردان مسلمان تاوان ياوه گويى هاى وى را پس خواهيم گرفت تا درس عبرتى باشد براى هتاكين به شعائر الهى و دفاع از حريم آل الله .
فراموش نكنيم
هنوز فرزندان و محبين غيور خاندان عصمت و طهارت نمرده اند كه رجاله اى در كمال بى شرفى و بى غيرتى به مقام شامخ آل الله و مرثيه خوانانش توهين نمايد كه همانا افتخار ما تبعيت از رهبرى بصير و غيور است كه خود را روضه خوان و مرثيه سراى اهل بيت عليهم السلام مى داند.
در پايان از عموم مؤمنين بالاخص ذاكرين با اخلاص آستان عصمت و طهارت عليهم السلام خواستارم در اين مورد و موارد مشابه ساكت ننشسته و با روشنگرى و اخذ مواضع متناسب راه را بر تكرار موارد مشابه مخصوصا در ام القرى ببندند باشد كه موجبات شادى دل رسول الله (ص) و خاندان مطهرش بالاخص امام زمان (عج) را فراهم آورند