خدمات‌رسانی ۱۳ هزار خادم در دهه کرامت به زائران حرم حضرت معصومه(س)

کد خبر: 80024
معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: ۱۳ هزار نیروی انسانی در قالب شیفت‌های چهارگانه در ایام دهه کرامت به زائران حرم حضرت معصومه(س) خدمت‌رسانی می‌کنند.
وارث:حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صفر فلاحی  در نشست خبری اعلام  برنامه‌های حرم مطهر در دهه کرامت که در سالن جلسات کتابخانه آستان حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌های دهه کرامت به‌عنوان ابتکار عمل آستان مقدس حضرت معصومه (س) از سال‌های گذشته آغاز شده و در راستای افزایش نشاط و شادی در جامعه در چارچوب موازین دینی برگزار می‌شود.

وی هدف از دهه کرامت را افزایش کرامت انسانی در جامعه دانست و افزود: امروزه ده‌ها اثر هنری، علمی و خدمات بی‌شماری در دهه کرامت ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: حرم مطهر به‌عنوان مسئول محتوایی شورای بزرگداشت دهه کرامت، 256 ردیف برنامه برای اجرا در نظر گرفته شده است.

فلاحی با اشاره به آغاز برنامه دهه کرامت از 23 تیرماه ادامه داد: 13 هزار نیروی انسانی در قالب شیفت‌های چهارگانه در ایام دهه کرامت به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی عنوان کرد: شروع برنامه‌های دهه کرامت با اجتماع خادمان حرم مطهر در صحن امام رضا (ع) با آیین تعویض پرچم و اجرای مراسم نقاره خوانی همراه است.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه (س) با تأکید بر برنامه‌های حرم مطهر در دهه کرامت بیان کرد: صبح روز میلاد حضرت معصومه (س) برنامه‌های حرم مطهر در دهه کرامت آغاز می‌شود، همچنین در شب میلاد اجتماع مردمی با محوریت هیئات مذهبی از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر با برگزاری مراسم سخنرانی و مدیحه‌سرایی برگزار می‌شود.

فلاحی تصریح کرد: غبارروبی مضجع شریف با حضور علمای دینی در این دهه انجام می‌شود، برنامه‌های معارفی در قالب 132 منبر به همراه ویژه‌برنامه‌هایی ویژه خواهران در روز میلاد، در همایشی با عنوان بانوان فاطمی برگزار می‌شود.

وی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای دختران را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: ویژه‌برنامه دختران در روز 23 تیر در قالب برنامه‌های ورزشی، فرهنگی، مسابقات و غیره برگزار می‌شود، در تاریخ 3 مردادماه، ویژه‌برنامه‌ای با عنوان ایوان آیینه ویژه نوجوانان و 25 تیرماه محفل شعر آیینی و محفل انس با قرآن برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزاری جشن‌های مردمی را یکی از سیاست‌های اصلی حرم مطهر دانست و خاطرنشان کرد: در طول دهه کرامت، جشن‌های مخصوص خانواده‌ها در صحن جامع فاطمی برگزار می‌شود، همچنین در 11 نقطه از شهر قم نیز این برنامه‌ها انجام می‌شود.

فلاحی ابراز کرد: نمایشگاه بهشت بانو از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی حرم مطهر در دهه کرامت است، فراخوان جذب خدام افتخاری خواهر و برادر در 17 ردیف شغلی در دهه کرامت اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: همایش طوبای کرامت از طرف مرکز قرآن آستان مقدس در طول دهه کرامت برگزار می‌شود، در این برنامه از 150 نفر از حافظان قرآن مجید تجلیل به‌عمل می‌آید، همچنین در روز 27 تیرماه نیز آیین خطبه‌خوانی با حضور مجموعه‌های خدماتی استان قم برگزار می‌شود.