مکان جدید برگزاری جلسات هیئت انگلیسی‌زبانان مقیم تهران معرفی شد

کد خبر: 80036
جلسات گروه «امت» در سال جدید از ایوان شمس به مسجد فرشته انتقال یافت.
وارث بنیانگذار و سخنران ثابت این گروه حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالله حسینی بود که اخیراً از سوی آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به عنوان نماینده این مجمع در قاره آفریقا منصوب شد و به زودی عازم محل مأموریت خواهد شد، اما برنامه‌های این هیئت به همت اساتید و اعضای فعال دیگرش همچنان ادامه خواهد داشت.

مکان جدید هیئت آدرس شناخته‌شده‌ای دارد. مسجد فرشته به امامت حضرت آیت‌الله رسولی محلاتی از یاران حضرت امام و مقام معظم رهبری که از قبل از انقلاب از مساجد فعال تهران بوده است، به یاری این هیئت نو پا شتافته است و از این هفته میزبان اعضا این هئیت خواهند بود. 

مسجد فرشته برای فعالان فرهنگی قبل و بعد از انقلاب نام آشنایی است. این مسجد در منطقه شمال تهران واقع شده است که بسیاری از خارجیان مقیم تهران در این منطقه سکونت دارند. وجود یک پارکینگ عمومی در ابتدای خیابان فرشته و حمایت کامل متولیان این مسجد از فعالیت‌های این هیئت و اجتناب این هیئت از هر گونه استفاده از امکانات دولتی و عمومی و نزدیکی آن با خطوط بی آر تی از دلایل انتقال به مکان جدید بوده است.

برنامه‌های این هئیت پس از ضبط با سیستم hd و تدوین از چند شبکه تلویزیونی شیعی در انگلیس و آمریکا و هند و تانزانیا پخش می‌شود و میلیون‌ها نفر از آن استفاده می‌کنند. دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران و کارمندان خارجی شرکت‌های بین المللی، ایرانیانی که با خارجیان ازدواج کرده‌اند، زبان‌آموزان کانون‌های زبان در تهران، دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایران و اساتید زبان دانشگاه‌های ایران از اعضا این هئیت است که هر هفته روزهای پنجشنبه از ساعت 18 تا مغرب برگزار خواهد شد. 

نخستین برنامه این هیئت در مکان جدید از روز پنجشنبه این هفته به مناسبت سالگرد شهادت حضرت امام صادق علیه‌السلام با عنوان نقش امام صادق علیه‌السلام در پیشرفت علمی بشر‌ از ساعت 18 تا مغرب همراه با اقامه نماز جماعت و صرف شام در سالن کتابخانه مسجد فرشته برگزار خواهد شد.