ماه امام رضا (ع) !

کد خبر: 80040
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی گفت:وقتی امام رضا (ع) به ما می فرماید مَثل ما و شما محبین ما مَثل دو برادری هستیم که از یک مادر متولد شدیم ؛ما چرا پیاله گدایی در مقابل بقیه دراز بکنیم و چرا این آسیب های درون خانواده و پیرامونمان را نبریم محضر حضرت و از حضرت درمان اساسی و ریشه ای نطلبیم ؟
حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در گفتگو با وارث به مناسبت دهه کرامت گفت: دهه کرامت که در این سال های اخیر تاسیس شده است بسیار برکت دارد.

ایشان با اشاره به ولادت وجود مقدس حضرت رضا(ع) در ابتدای ماه  و شهادت وجود مقدس امام جواد (ع) در پایان ماه ذی القعده  گفت: ماه ماه حضرت رضا (ع) هست. ماهی که  ابتداش ولادت کریمه اهل البیت (س) است .امامزاده ای که امام معصوم (ع) برای او زیارت نامه بیان فرمودند و این کاشف از شان و منزلت فوق العاده حضرت معصومه (س) است .
حجت الاسلام والمسلمین مومنی گفت:امام رضا (ع) این زیارت را به ما اینگونه تعلیم فرمودند که در حرم حضرت معصومه(س) بالاسر ایشان 34 الله اکبر  33 مرتبه سبحان الله و 33 مرتبه الحمدلله بگویید و بعد شروع کنید زیارت "السلام علی آدم صفوه الله" را بخوانید. امام رضا (ع) به ما می گوید :بروید به خواهرم بگویید "یافاطمه اشفعی لی فی الجنه فان لک عندالله شانا من الشان شئونی" .
مدرس سطوح عالی و خارج حوزه علمیه مطرح کرد که :زیارتی است به نام "زیارت جوادیه" در کتاب دعای منتخب حسنی که در حرم حضرت رضا (ع) موجود است . جواد الائمه (ع) می فرماید به پدرم این طور سلام بدهید: " السلام علی الامام الرئوف" ؛ امامی که فوق تصور مهربان است." السلام علی فرحه القلوب و فرج الکروب" ؛  سلام بر آن امامی که باعث شادی قلب است، باعث از بین رفتن هم و غم است. 
ایشان در ادامه گفت:وقتی امام رضا (ع) به ما چنین می فرماید مَثل ما و شما محبین ما مَثل دو برادری هستیم که از یک مادر متولد شدیم ؛ما چرا پیاله گدایی در مقابل بقیه دراز بکنیم و چرا این آسیب های درون خانواده و پیرامونمان را نبریم محضر حضرت و از حضرت درمان اساسی و ریشه ای نطلبیم ؟