هیئت رزمندگان محرم ۹۷ با هدف جوانگرایی برپا می‌شود

کد خبر: 80498
مداحی با اشاره به توطئه‌های دشمن علیه اعتقادات و باور‌های مردم ایران، گفت: الان کری‌خوانی ما با آمریکا و اسرائیل به دقایق آخر رسیده است اگر مردم ما در این فتنه هم مقاومت کنند آمریکا و اسرائیل قطعا زمین می‌خورد.

وارثعلی اکبر مداحی مدیر ستاد مرکزی هیئت رزمندگان اسلام ؛درباره برگزاری مناسک برنامه های اربعین حسینی و محرم الحرام گفت: بیشترین حجم کاری ما در هیئت رزمندگان اسلام معطوف به اربعین حسینی است که کشور ایران و هیئت رزمندگان اسلام در کشور عراق و در مسیر نجف تا کربلا حدود 40 موکب دارد، البته این تعداد برای سال گذشته بود که بودجه ای نزدیک به 500 میلیون تومان جمع آوری شد، اما این مبلغ امسال با توجه به مشکلات اخیر بازار ارز و دلار به 200 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است که این اتفاق خوبی نیست، البته باید متذکر شوم که این اختلال چیزی از حضور پورشور ما در مراسم و مناسک اربعین حسینی کم نمی کند و از حالا به فکر مراسم راهیپمایی اربعین حسینی و دیگر برنامه های آن هستیم.


وی در ادامه با اشاره به شرایط فعلی جامعه و نزدیک شدن ایام محرم الحرام بیان کرد: اعتقاد ما این است که مردم دستگاه سیدالشهدا (ع) و اصحاب این حضرت را در هر شرایطی دوست دارند و در طول تاریخ نیز بارها این اعتقاد و باور به خاندان اهل بیت (ع) را نشان دادند و عزاداری های خود را قطع نکردند مگر اینکه حکام ظلم مانع برگزاری مجالس عزاداری می شدند که باز هم مردم عزیز ما مخفیانه مراسم های عزاداری را برپا می کردند. ما به عنوان نهاد مسئول یا دیگر دستگاه ها باید برای جذب مستمع تلاش خود را انجام دهیم.

مدیر ستاد مرکزی هیئت رزمندگان اسلام افزود: وقتی دشمن ما اینگونه اعتقادات جوانان و مردم ما را نشانه گرفته و علیه اقتصاد ما توطئه می کند، به عقیده من نصف مشکلات اقتصادی ما مربوط به بی تدبیری، تصمیم های غلط و منش های اشرافی گری برخی از مسئولان است، نصف دیگر توطئه های دشمن و سران مملکت خارجی است. آمریکا و اسرائیل بعد از 40 سال نتواستند کشور ما را از پا دربیاورند و الان همه توان خود را در خدمت اقتصاد گرفته‌اند تا با این حربه کشور ما را زمین بزند. به نقل از یکی از علما ما در دقیقه نود بازی هستیم. الان کری‌خوانی ما با آمریکا و اسرائیل به دقایق آخر رسیده است اگر مردم ما در این فتنه هم مقاومت کنند آمریکا و اسرائیل قطعا زمین می خورند. فقط به شرط اینکه همه متولیان ما چه در نهادهای انقلابی و دولتی دست از روحیه تجملگرایی و اشرافگری بردارند و از گرایش های خودشان به شرق و غرب دست بردارند و با اتکا به خود مقاومت و فرمایشات رهبر معظم انقلاب بیایند و مشکلات اقتصادی را در کشور حل کنند.
 
مداحی در پایان گفت: امسال ما سه هدف برای هیأت تعریف کرده‌ایم، یک توجه بیشتر به اقشار مختلف مردم، دوم جوانگرایی است و سپس خدمات اجتماعی و کمک به محرومین در زمره اهداف ما برای هیأت ماه محرم قرار می گیرد، تا بیشتر به هیأت و مستمع خود بپردازیم.