دوشنبه/سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مومنی و مداحی سعید حدادیان در صحن‌ جامع رضوی

کد خبر: 80511
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با بیست و سوم ذی‌القعده، وی‍ژه برنامه‌های روز زیارتی امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
وارث:حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی اظهار کرد: مراسم ویژه روز زیارتی مخصوص حضرت رضا(ع) روز دوشنبه 15 مردادماه ماه مصادف با 23 ذی‏‌قعده از ساعت 17:30 در صحن‌ جامع رضوی بر پا می‎شود.
حسینی با اشاره به آثار زیارت امام رضا(ع) گفت: زیارت این امام همام اثرات بسیار زیادی بر روی زندگی مردم دارد، با حضور در کنار بارگاه ایشان تمام غم و اندوه از وجود انسان زدوده می‌شود، بنابراین باید در راستای ارتقای معرفت زائران، ظرفیت‌سازی شود.
وی با اشاره به برنامه‌های آستان قدس رضوی در روز 23 ذی القعده، گفت: ویژه برنامه‎های روز زیارتی امام هشتم(ع) با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز می‌شود و پس از آن حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی، استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی می‎پردازد.
وی افزود: در ادامه این مراسم سعید حدادیان؛ مداح اهل بیت(ع) به مرثیه‌سرایی خواهد پرداخت و پس از آن زیارت جامعه کبیره قرائت می‌شود.
حسینی با بیان اینکه همه ‌ساله در حرم مطهر برنامه ویژه‌ای در این روز برگزار می‌شود، تصریح کرد: در روز 23 ذی‌القعده به زیارت حضرت رضا(ع) از نزدیک و دور تاکید شده و همچنین بنا به روایتی شهادت حضرت رضا(ع) در این روز واقع شده است.
وی ادامه داد: به مناسبت بيست و سوم ذی‌القعده ويژه برنامه «قرار زيارت» نیز تدارک دیده شده است، در این برنامه در هشت مکان حرم امام رضا(ع) در ساعت‎های مختلف زیارت جامعه کبیره قرائت می‎شود.

منبع:آستان نیوز