امام رضا‌(ع) را امشب مخصوص زیارت کنید

کد خبر: 80521
بیست و سوم ذی‌القعده، روز زیارت مخصوص امام رضا (ع) نامگذاری و زیارت آن حضرت در این روز بسیار سفارش شده است.
وارثدر میان اهل بیت (ع) برخی امامان دارای روز زیارت مخصوص هستند که زیارت آن‌ها سفارش اکید شده‌ است. امام حسین (ع) و دیگری امام رضا (ع) دو امامی هستند که روز زیارت مخصوص خود را دارند.

طبق روایت‌های معتبر شیعه، 23ذی‌القعده روز زیارت مخصوص امام رضا‌(ع ) نامگذاری شده است. برخی دلیل اختصاص روز ۲۳ ذی‌القعده به زیارت خاصه امام رئوف را احتمال شهادت امام هشتم شیعیان در این روز می‌دانند و برخی از افراد نیز معتقدند که امام رضا (ع) در آخر ماه صفر به شهادت رسیده‌اند.

در روایتی از جواد الائمه(ع)، ثواب زیارتی پدر بزرگوارشان را بالاتر از ثواب زیارتی امام حسین(ع) دانسته و می‌فرمایند: زیارت پدرم افضل است، زیرا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را همه مردم زیارت مى‌کنند؛ اما پدرم را جز خواص شیعه زیارت نمى‌کنند. مستحب است افراد در روز 23 ذی القعده امام رضا‌ع را از نزدیک یا دور با یکی از زیارت نامه های آن حضرت یا هر متنی که زیارت بر آن صدق کند، زیارت کند.

صفحه رسمی آستان قدس رضوی به مناسبت ایام زیارتی مخصوص حضرت امام رضا علیه السلام با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، لحظاتی از تشرف مقام معظم رهبری مدظله العالی به حرم مطهر رضوی را به نمایش گذاشته است.

امام رضا‌(ع) را امشب مخصوص زیارت کنید

در ادامه کلیپ تشرف رهبر انقلاب به حرم مطهر امام رضا(ع) را مشاهده می‌کنید: