انجام واجبات و ترک محرمات مانع از سقوط انسان به درّه رذایل می‌شود

کد خبر: 80549
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با تأکید بر اینکه باید در صراط مستقیم حرکت کرده و تلاش کنیم در دره رذایل سقوط نکنیم، گفت: برای حرکت در این مسیر باید به مسائلی نظیر انجام واجبات، ترک محرمات و اخلاق خوب توجه ویژه داشته باشیم.
وارث:حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت ولیعصر (عج) اسفراین، با اشاره به اهمیت و رسالت طلبگی، اظهار کرد: علم‌آموزی و به‌ویژه آموختن علم دین و سربازی حضرت ولیعصر (عج) توفیق ارزشمندی است که همه ما باید قدر آن را بدانیم.

وی با یادآوری جایگاه علما در دین مبین اسلام، افزود: خداوند در قرآن بحث علم و فضل را مطرح کرده و در روایات هم می‌خوانیم که «مدادالعلماء افضل من دماء الشهدا» ؛ قلم علما را باارزش‌تر از خون شهدا توصیف کرده‌اند که همه این موارد جایگاه رفیع علم‌آموزی را گوشزد می‌کند.

حجت‌الاسلام سالاری مکی اضافه کرد: ما در روایت داریم که حتی نگاه کردن به درب خانه عالم هم عبادت است، ازاین‌رو کسانی که برای کسب علم دین اقدام کرده‌اند بدانند که بر بال ملائک قرار گرفته و در مسیر راستین حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه علم نور و برکت است، ادامه داد: در این عالم هستی که خداوند در آن‌ها فقط هفت هزار نوع سیب درختی خلق کرده، 11 هزار نوع مورچه خلق کرده و در یک کلام فرموده که همه این‌ها را برای انسان خلق کرده‌ام، اما همه این الطاف یک نکته دارد و آن این است که خداوند خطاب به انسان فرموده تو را برای خودم خلق کرده‌ام.

حجت‌الاسلام سالاری مکی گفت: در عالم به این بزرگی قرار است همه انواع و اقسام جانوران از این جهان رخت بربندند و تنها یک موجود است که وارد جهان باقی می‌شود و آن موجود انسان است.

وی با بیان اینکه سرمایه ما در مسیر دنیا عمر ما است، تصریح کرد: وظیفه ما در این مسیر این است که با استفاده از جانی که به ما داده‌اند سعی کنیم سیر صعودی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام سالاری مکی افزود: باید در صراط مستقیم حرکت کرده و در دره رذایل سقوط نکنیم که برای حرکت در این مسیر باید به مسائلی نظیر انجام واجبات، ترک محرمات و اخلاق خوب توجه ویژه داشته باشیم.