ورود بیش از ۱۲ میلیون نفر به مشهد طی ۴ ماه ابتدایی سال

کد خبر: 80585
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تا پایان تیر ماه سال جاری ۱۲ میلیون ۶۴۸ هزار و ۹۰۱ نفر زائر و مسافر به مشهد مقدس سفر کرده‌اند.
 وارثمهدی فروزان افزود: از این تعداد ۳ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۳۰۵  نفر از طریق وسائل حمل و نقل جاده‌ای به مشهد مقدس وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته ۱,۳ درصد کاهش دارد.

وی ادامه داد: آمار ورودی زائران از طریق فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد نیز یک میلیون و ۲۱۱ هزار و ۶۸۷ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸,۳ درصد کاهش دارد.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی افزود: آمار مسافرانی که از طریق حمل و نقل ریلی اقدام به تشرف به مشهد مقدس کرده‌اند نیز در این مدت یک میلیون و ۶۹۶ هزار و ۸۶۶ نفر بوده که با رشد ۲۱,۹ درصدی مواجه بوده است.

فروزان عنوان کرد: آمار زائرانی که با وسیله نقلیه خود به مشهد مقدس سفر کرده اند نیز ۷ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۴۴ نفر بوده اند که ۱۰,۹ درصد رشد دارد. 

وی تصریح کرد: در مجموع آمار ورودی زائر و مسافر به مشهد مقدس در ۴ ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۷,۶ درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورودی زائران در این بازه زمانی نیز گفت: در مجموع  ۱۰ میلیون ۷۶۰ هزار و ۴۳۵  نفر زائر و مسافر به استان سفر کرده اند. از این تعداد ۳ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۷۵  نفر از طریق وسائل حمل و نقل جاده ای به استان وارد شده اند که درمقایسه با سال گذشته ۳,۲ درصد کاهش دارد. 

وی اظهار کرد: آمار ورودی زائران از طریق فرودگاه ها نیز یک میلیون و ۶۹۶ هزار و ۸۶۵  نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸,۳ درصد کاهش دارد. 

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ادامه داد: آمار مسافرانی که از طریق حمل و نقل ریلی اقدام به ورود به استان کرده اند نیز در این مدت یک میلیون و ۶۹۶ هزار و ۸۶۵ نفر بوده که با رشد ۲۱,۹ درصدی مواجه بوده است. آمار زائرانی که با وسیله نقلیه خود به استان سفر کرده اند نیز ۳ میلیون و ۹۵۹ هزار و ۱۰۸ نفر بوده اند که ۱۰.۵ درصد رشد دارد. 

وی تصریح کرد: در مجموع آمار ورودی زائر و مسافر به استان در ۴ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۴,۳ درصدی مواجه بوده است.