پنجشنبه/مستند «حج حججی» از شبکه یک

کد خبر: 80609
به مناسبت اولین سالگرد شهادت شهید محسن حججی، مستند «حج حججی» پنج شنبه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
 وارث:مستند این مستند با ارائه تصویر زندگی و شهادت او و تأثیر آن از نگاه مردم و هنرمندان بار دیگر از شبکه یک سیما به نمایش درخواهد آمد. یکسال پیش در چنین روزهایی خبر حماسه‌ای بزرگ، سرزمین اسلامی‌مان را از شکوه و عظمت خود متأثر کرد، نگاه نافذ و قدرتمند شهید حججی در حالیکه مرگ را مقهور خود کرده بود همچون تابلویی مقدس بر دیده و ذهن تمامی مردم نقش بست، تصویری که نقش آن درهمیشه تاریخ این سرزمین جاودانه شد.

شهید حججی نمادی از همه تاریخ این سرزمین و جوانان غیور و قدرتمند آن بود که در صحنه­ای همانند عاشورا تکرار شد. گروه سازنده مستند شهید حججی سال گذشته همزمان با بازگشت پیکر مطهرآن شهید گرامی به ثبت حماسه حضور او و تاثیر آن بر جامعه خصوصاً جامعه هنری و فرهنگی پرداختند که حاصل آن تصویری بود که سال گذشته با پخش از شبکه یک  سیما مورد توجه خاص مخاطبان قرار گرفت.

در مستند داستانی «حج حججی» علاوه بر بازسازی بخشی از خاطره های شهید حججی، همچنین واکنش هنرمندان کشور درخصوص شهادت مظلومانه محسن نمایش داده می‌شود. سید جواد هاشمی، لیلا بلوکات، پژمان بازغی، احسان کرمی، حسین مهری، مجید واشقانی، رسول نجفیان و محمد حاتمی از احساس‌شان در رابطه با شهادت این شهید جوان می‌گویند.

مستند «حج حججی» محصول مشترک طرح و برنامه شبکه یک سیما و سازمان تبلیغات اسلامی است که پنج‌شنبه هجدهم مرداد حوالی ساعت 17:45 روی آنتن می‌رود.