اعمال نیک خالص به دور از هوی و هوس عبادت است

کد خبر: 101664
آیت‌الله جاودان گفت: اگر همه اعمال نیک ما با نیت الهی و دلیل درست و به دور از هوی هوس باشد عبادت است.
وارث

آیت‌الله «محمدعلی جاودان» شامگاه چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت به مناسبت ماه مبارک رمضان در حسینیه شیخ مرتضی زاهد به سخنرانی پرداخته و گفت: امام سجاد(ع) در دعای وداع ماه مبارک رمضان می‌فرمایند این ماه عید واقعی برای اولیاء الهی است.

وی افزود: به میزان پاکدامنی و پاکی قلب انسان از بهترین ماه خدا یعنی رمضان بهره می‌برد، هر انسان پاکی از تمام شدن این ماه خوشحال نمی‌شود.

آیت‌الله جاودان با اشاره به این آیه قرآن کریم «ما جن و انس را خلق نکردیم مگر اینکه ما را عبادت کنند»، عنوان کرد:‌ در این آیه دو انحصار است یکی اینکه تنها باید خدا عبادت شود و دیگر اینکه تمام خلقت شما برای عبادت است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: عبادت تنها به نماز خواندن یا دعا کردن نیست، خدا دوست دارد بنده هر کاری را درست انجام دهد، مقصود این نیست که شما فقط عبادت کنید بلکه شما در همه بخش‌های زندگی درست رفتار کنید.

وی بیان داشت: حتی غذا خوردن انسان با این نیت که نیرو بگیرد برای بندگی خدا عبادت است، درس خواندن شما برای خدمت به خلق خدا باشد عبادت است، اگر همه اعمال نیک ما با نیت الهی و دلیل درست و به دور از هوی هوس باشد عبادت است.

آیت‌الله جاودان افزود: همه عمر و به ویژه در ماه رمضان باید تلاش‌های ما همه خالصانه و با نیت الهی باشد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به داستان حضرت مریم(س) گفت: در این داستان خداوند حضرت مریم(س) را قبول کرد، اگر انسان بکوشد اعمال او صحیح و درست خالصانه برای خدا باشد شخصیت او نزد خداوند مقبول است و در آخرت سلطنت خواهد کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه کمک مومنانه هر مقداری که در توان دارید همراهی کنید، اگر همه مردم این کار را انجام بدهند عدد بزرگی می‌شود که مقداری از نیاز نیازمندان برطرف شود.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.