تحریف صحبت‌های من باهدف ضربه زدن به اعتقادات مردم صورت گرفت

کد خبر: 102229
حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی در واکنش به انتشار شیطنت آمیز مصاحبه‌اش توسط برخی رسانه‌های معاند، گفت: این اقدامات یک شیطنت رسانه‌ای است و دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتقادات ملت شریف ایران است لذا باید رسانه‌ها در این مواقع هوشمندانه وارد میدان شوند.
وارث

 حجت‌الاسلام روح الله حریزاوی معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه انتشار خبری از ایشان با این تیتر که هیئات مذهبی در محرم تعطیل نمی‌شوند اذعان داشت: در پی مصاحبه من با برخی رسانه‌ها درباره اینکه نحوه برگزاری مراسم ماه محرم در هیئت‌های مذهبی کشور چگونه باید باشد، بر این موضوع تأکید داشتم که اساساً فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی هیچ هیئتی نباید تعطیل شده و هیئت باید در کنار برگزاری برنامه‌های مذهبی خدمات اجتماعی را داشته باشد.

وی افزود: در ایام آغاز کرونا هیئات مذهبی کشور به تولید ماسک و ضدعفونی کردن اماکن عمومی پرداختند و نسبت به رسیدگی به امور نیازمندان با حضور جدی در رزمایش مواسات و کمک همدلانه حماسه بسیار ارزشمندی را آفریدند و این فعالیت‌های انسان دوستانه باید استمرار یابد و برای ادامه یافتن این جریان عظیم باید هیئات مذهبی فعال باشند.

حجت‌الاسلام روح الله حریزاوی اذعان داشت: تأکید ما بر این است که برنامه‌های مذهبی باید با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و حتی الامکان در مناطق باز با فاصله‌گذاری با استفاده از ماسک و لوازم بهداشتی برگزار شود.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی با بیان برخی شیطنت‌های رسانه‌ای و تأثیرات آن بیان کرد: این اقدام رسانه‌ها مبنی بر اینکه قسمت هایی از یک جمله را انتخاب کرده و در تیتر خبر انتشار می‌دهند، نشان دهنده شیطنت رسانه ‌ای بوده که هدف آن تأکید بر عدم توجه مردم متدین و مجموعه‌های مذهبی به دستورالعمل های بهداشتی و سلامت جامعه است.

حریزاوی به استفاده برخی از عناصر واداده از اینگونه اخبار برای ضربه زدن به دین اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتقادات ملت شریف ایران است لذا باید رسانه‌ها در این مواقع هوشمندانه وارد میدان شوند.

امام حسین (ع) کشتی هدایت و نجات جامعه است

وی امام حسین (ع) کشتی هدایت و نجات جامعه دانست و گفت: وظایف هیئت‌ها بعنوان دستگاه و تشکیلات حسینی به عزاداری خلاصه نمی‌شود، هیئت محل تجمع مؤمنین برای مبارزه با طواغیت و ساخت جامعه مهدوی است.

حریزاوی ادامه داد: هیئت وظیفه تمدن‌سازی و جامعه‌پردازی و اصلاح سبک زندگی جامعه و سررشته داری مواسات و کمک به محرومان و پیشرفت اقتصادی و هر آنچه نظام اسلامی به آن نیاز دارد، را دارد. همچنین تکالیف هیئت تعطیل بردار نیست و موسمی و مربوط به یک ماه و یک مناسبت نیست. دائمی است و هر روزه هست و انشاالله تا پس از ظهور حضرت ولیعصر ادامه دارد.

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.