آیت الله فاطمی نیا؛

فضایل بیکران حضرت زهرا(س) عامل احترام و محبت بسیار پیامبر(ص) نسبت به ایشان بود

کد خبر: 105692
استاد حوزه علمیه گفت: همه کمالات و صفات پیامبر اسلام(ص) در وجود حضرت زهرا(س) متجلی است و فضایل بیکران حضرت زهرا(س) عامل احترام و محبت بسیار پیامبر(ص) نسبت به ایشان بود.
وارث

آیت الله «سید عبدالله فاطمی نیا» شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ دیماه به مناسبت سوگواری ایام فاطمیه که در مراسمی که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: فضایل حضرت فاطمه زهرا(س) همچون دریایی بیکران است که شناخت آن خارج از تصور است.

وی افزود: همه کمالات و صفات پیامبر اسلام(ص) در وجود حضرت زهرا(س) متجلی است، متاسفانه گاهی برخی سخنانی را می‌گویند که با عظمت شخصیتی حضرت زهرا(س) منافات دارد و در معرفی ایشان خصوصیات و شاخصه‌های فوق‌العاده حضرت را در نظر نمی‌گیرند در حالی که برای معرفی ایشان باید ویژگی‌ها و خصوصیات برتر حضرت را در نظر بگیرند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه صفات و خصوصیات نیک پیامبر اسلام(ص) نیز همچون دریایی با عظمت است، عنوان کرد: هرکس بتواند همچون پیامبر(ص) صفات و اخلاق ایشان را داشته باشد او نیز شخصیتی باعظمت دارد، حضرت زهرا(س) چنین بودند.

آیت الله فاطمی نیا با اشاره به عظمت روحی امام راحل به لحاظ باطنی و استناد به فرمایشی از ایشان، اظهار کرد: پس از پیامبر اسلام(ص) جبرئیل بر حضرت زهرا(س) نازل می‌شدند، حضرت جبرئیل بر هرکسی نازل نمی‌شوند چراکه باید آن شخصی که بر او نازل می‌شوند با ایشان سنخیت داشته باشند.

وی بیان کرد:‌ شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا(س) بسیار توصیه شده است؛ چراکه انسان به هر مقدار نسبت به حضرت فاطمه زهرا(س) معرفت و شناخت قلبی پیدا کند به همان مقدار شخصیت و روح او رشد می‌کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) به خاطر فضائل حضرت زهرا(س) به ایشان بسیار احترام می‌گذاشتند و محبت داشتند، اظهار کرد: محبت و احترام پیامبر(ص) نسبت به حضرت زهرا(س) از بابت جایگاه پدر و دختری نبود بلکه علت فضایل فراوان حضرت بود.

آیت‌الله فاطمی‌نیا افزود: پیامبر اسلام(ص) بسیار حضرت زهرا(س) را دوست می‌داشتند تا جایی که هنگام ورود بر ایشان به احترام حضرت برمی‌خواستند به استقبال ایشان می‌رفتند و دست ایشان را می‌بوسیدند.

وی با بیان اینکه محبت و احترام حقیقی بر مبنای معرفت و شناخت است، ابراز کرد: به هر مقدار معرفت و شناخت انسان نسبت به اهل‌بیت(ع) بیشتر باشد محبت و احترام او هم افزایش خواهد یافت، اگر پیامبر اسلام(ص) آن همه نسبت به دختر خود حضرت زهرا(س) و امیرمومنان امام علی(ع) محبت و احترام داشتند به علت معرفت نسبت به مقام و جایگاه آنها بود.

استاد حوزه علمیه در پایان با بیان اینکه مراقب باشید در گفتار خود اصول را فدای فروع نکنید، گفت: برخی افراد چنین بیان می‌کنند که حضرت زهرا(س) نسبت به امیرمومنان امام علی(ع) مفاخره می‌کردند، این سخنی نادرست و ناروا است که به حضرت نسبت داده می‌شود هرگز مادر ائمه معصومین(ع) با آن همه دریایی معرفتی که در وجود خود داشتند نسبت به امام زمان خود مفاخره نمی‌کردند.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.