پاسخ علیرضا پناهیان به سوال جوانان مقیم اروپا، آمریکا و روسیه؛ کدام بُعد امام حسین(ع) را به جهان معرفی کنیم؟

کد خبر: 108935
وارث

جلسۀ هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ بیش از ۴۰نفر از فعالین و مسئولین برگزاری ۲۵نمایشگاه اربعین در ۱۲شهر اروپا، آمریکا و روسیه با علیرضا پناهیان، برگزار شد. این جلسه که در بستر فضای مجازی برگزار می‌شد، بیش از دو ساعت به طول انجامید.  

در این جلسه ابتدا علیرضا پناهیان در پاسخ به سوالاتی که پیش از جلسه ارسال شده بود، مباحثی در خصوص چگونگی معرفی امام حسین(ع) به مردم جهان و به خصوص اروپا ارائه کرد. در ادامۀ جلسه، تعدادی از اعضا، بر اساس تجارب سال‌های گذشته در نمایشگاه‌های اربعین در شهرهای مختلف، سوالاتشان را مطرح کرده و با علیرضا پناهیان گفتگو کردند. 

امسال سومین سالی است که جمعی از جوانان مقیم اروپا، با هدف معرفی امام حسین(ع) به جهانیان از دریچۀ حماسۀ عظیم پیاده‌روی اربعین، در شهرهای مختلف اروپایی نمایشگاه برپا می‌کنند. گفتگو با بازدیدکنندگان و پاسخ به سوالات و ابهامات آنها یکی از فعالیت‌های محوری در این نمایشگاه‌ها است. این حرکت با ابتکار انجمن مردمی اربعین حسینی اروپا پایه‌گذاری شده است. انجمن اربعین اروپا که دارای مجوز رسمی فعالیت در اروپاست، به شکل مردمی و بدون حمایت هیچ سازمان و نهادی به صورت آتش به اختیار برای معرفی امام حسین(ع) به جهانیان تلاش و فعالیت می‌کند.

گزیده‌ای از سخنان علیرضا پناهیان در این جلسه:
 در این حرکت مبارک، اصلا لازم نیست ابتدا امام حسین(ع) را به عنوان مظهر اسلام یا عنوانی برای دعوت به دین اسلام معرفی کنیم.
 امام حسین(ع) دارای ابعاد مختلفی است. امروز، کدام بعد امام حسین(ع) را به کل جهان و به خصوص جهان غرب معرفی کنیم؟
 یکی از نیازهای مهم انسان عاشق شدن است. اینکه شدیداً به کسی علاقه‌مند شود و نسبت به او احساساتی شود، به گونه‌ای که برای او اشک بریزد. این عشق، آثار ویژه و خوبی در روح او به جای می‌گذارد. ما برای رسیدن به آرامش، به چنین عشقی نیاز داریم؛ یک عشق فزاینده و بی‌آسیب. و ما چنین شخصیتی را پیدا کرده‌ایم، بیایید ببینید او چگونه از ما دلبری کرده، به طوری که میلیون‌ها نفر دوست داریم به خاطرش کیلومترها پیاده برویم. 
 امام حسین کسی است که شما (مردم جهان) هم می‌توانید، حتی بدون تغییر دین، خیلی او را دوست داشته باشید و نیاز خود به یک عشق فزاینده را با او برطرف کنید.
 برای معرفی این عاشقی، اربعین بهترین صحنه است.
 مشروح این جلسه در آیندۀ نزدیک منتشر خواهد شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.