دغدغه سازمان تبلیغات اسلامی در گفتمان‌سازی نظام جامع اندیشه اسلامی

کد خبر: 110788
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت؛ طرح نظام جامع اندیشه اسلامی از اولویت‌ها و دغدغه‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی است.
وارث

 به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشست شورای سیاستگذاری ستاد راهبری نظام جامع اندیشه اسلامی که در دفتر آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد، بر اهمیت توجه به غنای دانشی در عین نظام‌مند سازی‌ها اندیشه‌ها، تاکید کرد.

وی گفتمان سازی و تعمیم و عمومیت بخشی این اندیشه را از وظایف این سازمان دانست و اظهار کرد؛ نیاز است تا چشم انداز واضح و دورنمای مشخصی ناظر به الزامات طرح، ترسیم و نقاط تمرکز و مهم طرح که ناظر به بازکردن گره‌ها است برجسته‌تر دیده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با بیان این که سازمان تبلیغات اسلامی در مقام برنامه و عملیاتی سازی طرح در گستره جامعه می‌تواند ایفای نفش کند، تأکید کرد؛ ساخت بنیادهای فکری طلاب از مهم‌ترین اهدافی است که باید برنامه‌های متقنی برای آن لحاظ کرد؛ چرا که در برخی از موارد طلاب جوان با دغدغه‌های عدالت خواهی، تقریرهای متفاوتی را مورد توجه قرار داده‌اند، بنابراین باید اندیشه دقیق عدالت محوری و مبانی آن شفاف و تبیین شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد؛ نیاز است تا ایجاد شور و انگیزه دغدغه‌مندی در طلاب و اساتید برای گنجاندن این طرح به‌عنوان مواد درسی دنبال شود.

وی گفت؛ نیاز است پشتیبانی پژوهش از ظرفیت طلاب انجام شده در مواجهه با قرائت‌های مختلف اندیشه محوری مشخص و ناظر به آن سطوح و دایره دانشی تکمیل و تبیین شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی قرآن محوری و توجه به ظرفیت‌های حدیثی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت؛ در برخی از موارد رویکردها و رویه‌ها در اندیشه اسلامی متفاوت بیان می‌شود که باید به آن توجه شود. برخی از اندیشه‌ها نسبت به برخی دیگر در مهجوریت تبیینی قرار دارند که باید نسبت به این موضوع اهتمام داشت.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.