شاهکار هنری از واقعه کربلا در موزه لوور فرانسه

کد خبر: 110842
یک شبکه فرانسوی اعلام کرد؛ یک شاهکار هنری از واقعه کربلا در نمایشگاه موزه لوور فرانسه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 شبکه رسمی تلویزیونی فرانسه گزارش تصویری از یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های هنری تخصصی تاریخ و تمدن اسلامی در تاریخ کشورش منتشر کرد.

این شبکه در گزارش خود آورده است؛ نمایشگاه «هنرهای اسلامی در روز های یکشنبه و دوشنبه در موزه لوور با همکاری انجمن موزه های ملی پاریس قبل از انتقال فعالیت های خود به 18 شهر مختلف برگزار شده است. این نمایشگاه بخشی از پروژه ای به همین نام است که با هدف کشف تنوع و غنایی است که تمدن های اسلامی برخاسته از فرهنگ ها و زبان های متعدد می توانند ارایه دهند.

این گزارش به نقل از امیلی سالبری، مدیر موزه های شهر آنگولمه اعلام کرد؛ از جمله گنجینه های موزه لوور،شاهکار هنری از نبرد کربلاست که به شکل یک تابلو شیشه ای ساخته شده از کریستال سنگی در سال 1000 میلادی است. این شاهکار هنری درحال حاضر در معرض دیدعموم قرار دارد.

این شبکه گزارش داد؛ این نمایشگاه از 20 اکتبر آغاز شده است و تا 27 مارس 2022 ادامه دارد. این نمایشگاه معرفی تاریخ غنی تمدن اسلام در سراسر کشورهای جهان از مغرب عربی تا اسپانیا و از هند تا خاورمیانه و از آسیای میانه تا بیت المقدس را برعهده دارد.

فرانس اینفو اشاره کرد که «نمایشگاهی که از 20 اکتبر تا 27 مارس سال آینده برگزار می شود، خود را بر عهده گرفته است تا تاریخ غنی تمدنی اسلام را در سراسر کشورهایی که پیام آن به آنها رسیده است، از مغرب تا اسپانیا و از هند تا خاورمیانه و از آسیای مرکزی تا اورشلیم، با اشاره به اینکه در مجموع (210) اثر هنری باستانی و معاصر برجسته ترین ماده برای فعالیت های این رویداد بزرگ هنری خواهد بود.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.