میزگرد هیأت‌پژوهی بررسی می‌کند

وحدت اسلامی چگونه در مراسم دینی محقق می‌شود؟

کد خبر: 88149
نشست تبیین الگوی حفظ وحدت اسلامی در مراسم دینی با حضور حجت‌الاسلام فرمانیان و به همت جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود.
وارث

 با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مهدی فرمانیان رئیس دانشکده مذاهب دانشگاه ادیان و مذاهب و حجت‌الاسلام‌ مهدی مسائلی پژوهشگر حوزه وحدت اسلامی به تبیین الگوی «حفظ وحدت اسلامی در مراسمات دینی» در قالب یازدهمین «نشست هیأت‌پژوهی» پرداخته خواهد شد. این نشست ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۱۳ آذر‌ماه ۹۷ در قم، بلوار شهید صدوقی، ابتدای بلوار فردوسی، ساختمان خاتم برگزار می‌شود.

در این نشست به تبین جایگاه هیأت‌های مذهبی در حوزه وحدت اسلامی، تبیین قواعد و ملاک وحدت در مراسمات دینی و همچنین تبیین الگوی علمی حفظ وحدت در مراسم هیأت پرداخته خواهد شد.

گفتنی است نشست‌های هیأت‌پژوهی به همت جامعه ایمانی مشعر و با هدف نگاهِ عمیق به پدیده هیأت و بررسی ابعاد مختلف آن، و همچنین در راستای ارج نهادن به تلاش‌های علمی اندیشمندان، طلاب و دانشجویان در حوزه‌های گوناگونِ مرتبط با هیأت برگزار می‌شود.

موضوع این نشست‌ها، «هیأت» با تمامی جوانب و ابعاد و زوایا است. مدیریت هیأت، ستایشگری، منبر، اقتصاد هیأت، فقه هیأت، تاریخ هیأت، هنر هیأت و رسانه هیأت بخشی از موضوعات کلانِ نشست‌های هیأت‌پژوهی است. قالب و روش برگزاری نشست‌ها نیز به ارائه و سخنرانی محدود نخواهد بود و گستره‌ای از رونمایی از کتاب، گفت‌گو و میزگرد تا بازخوانی تحلیل، تجربه‌پژوهی، تاریخ شفاهی، ایده‌پردازی، آینده‌پژوهی و... را در بر خواهد گرفت.

منبع:فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.