معنای «حجت‌الاسلام» در نگاه استاد قرائتی 

کد خبر: 88208
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی خطاب به روحانیون با بیان اینکه باید در راستای هر رفتار و عملی از سوی خودمان توجیه درست‌دینی داشته باشیم و مردم رفتارهای خودسر از ما را پسندیده نمی‌دانند، اظهار داشت: اینکه به ما می‌گویند «حجت‌الاسلام»، یعنی باید برای رفتارها و اعمال خودمان حجت شرعی داشته باشیم.
وارث

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی،  در جمع طلاب و روحانیون مدعو  بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان، خطاب به روحانیون با بیان اینکه باید در راستای هر رفتار و عملی از سوی خودمان توجیه درست‌دینی داشته باشیم و مردم رفتارهای خودسر از ما را پسندیده نمی‌دانند، اظهار داشت: اینکه به ما می‌گویند «حجت‌الاسلام»، یعنی باید برای رفتارها و اعمال خودمان حجت شرعی داشته باشیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به لزوم مطالعه تفسیر قرآن کریم تصریح کرد: هر روحانی که می‌خواهد به تبلیغ دین بپردازد در طول دوران عمر خود باید حتماً و حداقل یک دور از تفسیر قرآن کریم را مطالعه کرده باشد.

وی با اشاره به اینکه تفسیر معارف و معنای قرآن کریم، دریای عمیقی است که تمام‌شدنی نیست، افزود: بنده 40 سال است که در تلویزیون هر شب جمعه به تبلیغ و تفسیر قرآن کریم پرداخته‌ام و اگر به‌عنوان‌مثال به تمام کتب شهید مطهری برای محتوای سخنرانی خود مراجعه می‌کردم، مطالب کم می‌آوردم، اما هنوز که هنوز ناگفته‌های قرآنی بسیار زیاد است و حتی در جلسه امروز بیش از 12 ساعت هم اگر از تفسیر قرآن حرف بزنیم وقت کم می‌آوریم.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قرائتی با تأکید بر لزوم افزایش مطالعه در میان روحانیون به‌ویژه مسئولان امر در حوزه نماز خاطرنشان کرد: هر مسئول در حوزه نماز حداقل باید 30-40 کتاب در حوزه نماز را مطالعه کرده باشد تا بتواند دقیق و درست در این حوزه گام بردارد.

منبع:حوزه


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.