استاد حوزه علمیه: 

توسل و زیارت امام حسین(ع)از بهترین اعمال ماه شعبان است

کد خبر: 91051
حجت الاسلام ثمری گفت: از رحمت‌های ویژه ماه شعبان ولادت امام حسین(ع) است؛ یکی از بهترین اعمال ماه شعبان توسل و زیارت امام حسین(ع) است.
وارث

حجت الاسلام ثمری به مناسبت ماه مبارک شعبان و ولادت امام حسین(ع) در مسجد ارگ به سخنرانی پرداخته و گفت: صدقه دادن در ماه شعبان بسیار اهمیت دارد و خداوند آن را زیاد کرده و روز قیامت به انسان بازمی‌گرداند.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه ماه شعبان زمان بسیار مناسبی برای استغفار و توبه است، عنوان کرد: در کنار استغفار و توبه از دعاهای باارزش این ماه غفلت نکنید که فیض بزرگی با خود به همراه دارد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ماه شعبان زمینه رشد و رسیدن انسان به کمال در ماه رمضان است، اظهار کرد: در ماه شعبان به قرائت مناجات شعبانیه بسیار توصیه شده است زیرا این دعا چکیده‌ای از زیارت جامعه کبیره است که اهل‌بیت(ع) معرفی می‌کند.

حجت الاسلام ثمری افزود: برای استفاده از ماه رمضان باید از ماه شعبان بهره لازم را برد؛ در این ماه خداوند رحمت ویژه خود را برای جهانیان فرستاده است، نمونه آن امام حسین(ع) است که نشانه رحمت الهی بر همه جهان است.

 وی با اشاره به عظمت جایگاه امام حسین(ع)، ابراز کرد: همه خزائن جهان هستی در دستان حضرت سیدالشهدا(ع) قرار دارد زیرا ایشان تجلی رحمت الهی هستند بنابراین یکی از بهترین اعمال ماه شعبان توسل و زیارت امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام ثمری با اشاره به اهمیت ولادت بابرکت امام حسین(ع)، گفت: هنگام ولادت این امام همام همه فرشتگان از ناحیه خداوند ماموریت یافتند که  سلام  و تهنیت الهی را خدمت پیامبر(ص)، امیرمومنان امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) ارائه کنند.

 استاد حوزه علمیه در پایان با استناد به روایتی از امام صادق(ع)، خاطرنشان کرد: پنج هزار سال پیش از خلقت حضرت آدم نام امام حسین(ع) بر طاق عرش الهی حک شده بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.