استاد حوزه علمیه: 

شناخت ائمه معصومین(ع) ادب و اطاعت انسان را افزایش می‌دهد

کد خبر: 91053
حجت الاسلام مومنی گفت: شیعه باید ائمه معصومین(ع) را بشناسد که ولایت آنان پذیرفته و نسبت به آنان ادب و اطاعت داشته باشد.
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «حسین مومنی» به مناسبت مراسم جشن ولادت حضرت ابوالفضل(ع) که در مسجد امیر برگزار شد، گفت: از وظایف شیعه است که نسبت ائمه معصومین(ع) شناخت و معرفت کسب کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه معرفت و شناخت ائمه معصومین(ع) از عوامل محبت نسبت به آنها است، عنوان کرد: زمانی که محبت در قلب انسان نفوذ کند ولایت آنها در قلب او جای گرفته و مطیع اوامر آنها می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی با بیان اینکه اطاعت از ائمه معصومین(ع)، افزود: از نشانه‌های ولایتمداری نسبت به ائمه معصومین(ع) دوستی با دوستان آنها و دشمنی با دشمنان آنها است.

استاد حوزه علمیه درباره ادب بسیار زیاد حضرت ابوالفضل(ع)؛ ابراز کرد: ادب دارایی ماندگار و جاودان است و  کسی با معرفت باشد دارای ادب است. حضرت ابوالفضل(ع) نسبت به مقام امام حسین(ع) شناخت و معرفت داشتند که آن همه ادب نگه داشتند.

وی با بیان اینکه ادب مقابل والدین انسان را به جایگاه بالا می‌رساند، اظهار کرد: ادب گوهری بسیار ارزشمند است که باید انسان خود را به آن آراسته کند که بتواند از رذایل اخلاقی نظیر دروغ، تکبر، حسد و غیره خود را دور کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مردم افراد مودب را دوست دارند، عنوان کرد: ادب انسان مودب در رفتار و کردار او نمایان می‌شود؛ ادب ریشه در عقل دارد کسی که ادب ندارد عاقل نیست؛ کسانی که گناه می‌کنند در واقع مقابل خداوند بی‌ادبی می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی گفت: هر عملی بر خلاف دستور الهی باشد خارج از ادب است بنابراین عملی بر مبنای ادب است که بر اساس دستورات الهی و موازین شرعی باشد.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.