استاد پناهیان: بهشت و جهنم برای بیدار کردن حس عبودیت در انسان خلق شده است

کد خبر: 92209
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان تجلی‌گاه پرستش الهی است، گفت: بر همین اساس در بیشتر کشورهای غربی در ماه مبارک رمضان به اسلام روی می‌آورند. همه ما باید تلاش کنیم پویش «من می‌خواهم خدا را بپرستم» جهانی شود.
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «علیرضا پناهیان» به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد امام صادق(ع) به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: همه مخلوقات خداوند در حال پرستش او هستند اما آنچه پرستش انسان را از سایر موجودات متمایز کرده اطاعت و بندگی او است.

 

استاد حوزه و دانشگاه افزود:‌ در قرآن کریم خداوند پیامبر اسلام را بنده و عبد معرفی کرده است، در این حالت انسان به پرستش الهی تمایل دارد. اگر بهشت و جهنمی هم خلق شده برای بیدار کردن حس پرستش در وجود انسان است.

 

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه امروز ترویج و تبلیغ بی‌دینی یک توطئه سیاسی از جانب دشمنان انقلاب است، تصریح کرد:‌ اگر امروز خداپرستان خداپرستی را به فرهنگ تبدیل کنند دیگر کسی مطیع طاغوت نمی‌شود، دینداران حقیقی به دینداری خود افتخار می‌‌کنند و حاضرند برای آن از جان و مال و همه آنچه دارند هزینه کنند همانگونه که شهدای صدر اسلام چنین کردند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انجام دستورات الهی منجر به اطاعت از امام عصر(عج) می‌شود، اظهار کرد: همه ما باید تلاش کنیم پویش «من می‌خواهم خدا را بپرستم» جهانی شود که دیگر کسی از بی‌دینی صحبت نکند. شیاطین در ابتدا انسان را از اطاعت الهی و سپس از پرستش خدا منع می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه برای اطاعت از خداوند انسان باید ابتدا خدا را بشناسد و نسبت به او معرفت کسب کند، گفت:‌ ذات انسان فطری به پرستش خداوند علاقه دارد، ماه مبارک رمضان تجلی‌گاه پرستش الهی است بر همین اساس در بیشتر کشورهای غربی در ماه مبارک رمضان به اسلام روی می‌آورند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه تنها کسانی از امام عصر(عج) اطاعت خواهند کرد که مطیع اوامر و دستورات الهی باشند، خاطرنشان کرد: اگر انسان نسبت به خداوند معرفت کسب کرده و به اطاعت از او تمایل پیدا کنند در این صورت امام زمان(عج) ظهور خواهند کرد.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.