کانون مداحان، اقدام اهانت‌بار یک مداح به اهل سنت را محکوم کرد

کد خبر: 92271
رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی گفت: اقدام تفرقه‌انگیز یک مداح، خلاف منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت میان شیعه و سنی بود؛ بنابراین از طرف کانون و جامعه مداح، این گونه رفتارها چه در مجامع عمومی و چه مجامع خصوصی محکوم است.
وارث

مصطفی خورسندی، مدیرعامل خانه مداحان اهل البیت (ع) و رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی  در واکنش به اقدام خلاف مبانی وحدت یک مداح در یکی از هیأت‌های تهران که به صورت زنده نیز از شبکه پنج سیما پخش شد، اظهار داشت: این اقدام خلاف منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت میان شیعه و سنی بود و از طرف جامعه مداح این گونه رفتارها چه در مجامع عمومی و چه مجامع خصوصی محکوم است و تائید نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار مداح در سراسر کشور در حال مدیحه‌سرایی هستند، افزود: اگر از مداحی، خطایی سر بزند، قطعاً ارتباطی به جامعه مداح کشور ندارد و یقیناً این رفتارها موجب خشنودی امام زمان (عج) نیست.

خورسندی گفت: توصیه ما به جامعه مداح آن است که چه در مجامع عمومی و چه در مجامع خصوصی، تلاش داشته باشند موجب اتحاد هرچه بیشتر میان جامعه شیعه و سنی شوند.

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی افزود: وظیفه مداحان آن است که دشمن را در این محافل ناامید کنند؛ زیرا دشمن به دنبال تفرقه افکنی است و دستورالعمل آنها به این صورت است که «تفرقه بینداز و حکومت کن». آنها به دنبال ایجاد تفرقه میان جوامع مختلف اعم از میان شیعه و سنی، میان شیعه با شیعه، میان ترک و فارس و ... هستند. بنابراین ما نباید آب در آسیاب آنها بریزیم.

خرسندی ادامه داد: به عنوان مسئول کانون مداحان کشور از تمام مادحین تقاضا دارم، در لغت به لغت اشعار خود دقت داشته باشند.

وی گفت: امیدوارم برادران اهل سنت به این نکته توجه داشته باشند که این عمل مورد تأیید و قبول هیچ یک از مداحان کشور نیست و ان‌شاءالله دیگر شاهد چنین رفتارهایی از هیچ یک از مداحان در آینده نباشیم.

خرسندی در پایان گفت: البته گمان می‌کنم که در شب میلاد امام حسن (ع) لعن همسر او مدنظر بوده که مراجع قضایی باید نسبت به این نکته توجه داشته باشند.

رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی در پایان این شعر را که با موضوع وحدت سروده شده، قرائت کرد:

مسجد یکی، مناره یکی و اذان یکی‌ست
قبله یکی، کتاب یکی، آرمان یکی‌ست

ما را به گرد کعبه طوافی‌ست مشترک
یعنی قرار و مقصد این کاروان یکی‌ست

فرموده است: «واعتصموا...، لا تفرّقوا»
راه نجات خواهی اگر ریسمان یکی‌ست

توحید حرف اول دین محمد است
اسلام ناب در همه جای جهان یکی‌ست

مکر یهود عامل جنگ و جدایی است
پس دشمن مقابلمان بی‌گمان یکی‌ست

سنی و شیعه فرق ندارد برایشان
وقت بریدن سرمان تیغشان یکی‌ست

سادات، پیش اهل تسنن گرامی‌اند
اکرام و احترامِ به این خاندان یکی‌ست

دشمن! دسیسه‌ تو به جایی نمی‌رسد
تا آن زمان که رهبر بیدارمان یکی‌ست

 

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.