شناخت امام زمان(ع) از مهمترین عوامل آرامش است

کد خبر: 92565
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عدم شناخت خداوند سبب استرس و اضطراب انسان می‌شود، گفت: از مهمترین عوامل آرامش انسان شناخت امام زمان خود است، امام، قرآن ناطق و جانشین پیامبر(ص) است.
وارث

  حجت الاسلام والمسلمین «سید حسین مومنی»  اظهار کرد: سرچشمه بسیاری از آسیب‌های فردی و اجتماعی ناشی از نبود شناخت و معرفت نسبت به قرآن، سیره و سنت ائمه معصومین(ع)‌ است.

 

این استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام صادق(ع) بیان کرد: بالاترین واجبات معرفت، شناخت و باور نسبت به خداوند، انبیاء الهی، قرآن و عمل به دستورات آنها است.

 

وی با اشاره به اثرات مثبت نماز بر زندگی انسان، تصریح کرد: امروزه اضطراب و نگرانی بسیاری از مردم ناشی از عدم توجه به نماز، قرآن و ائمه معصومین(ع) است.

 

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امیرمومنان امام علی(ع)، تاکید کرد: انس با قرآن کریم سبب می‌شود که انسان حتی در تنهایی هم دچار ترس و اضطراب نشود. افرادی نظیر شهید تندگویان و ابوترابی در سلول انفرادی یا زیر شکنجه به واسطه انس با قرآن آرامش داشتند.

 

حجت الاسلام والمسلمین مومنی با بیان اینکه عدم شناخت خداوند سبب استرس و اضطراب انسان می‌شود، گفت: کسی که نسبت به خداوند معرفت و شناخت دارد آینده نگر شده و دنبال پیشرفت خود است در غیر این صورت آینده نگران شده و نمی‌تواند کاری برای پیشرفت خود انجام دهد.

 

وی با بیان اینکه خداوند انسان را خلق کرده و خود متکلف روزی او است، افزود: بندگان حقیقی خداوند در فراز و نشیب‌های زندگی یاس و ناامیدی ندارند و نگران رزق و روزی خود نیستند زیرا می‌دانند که خداوند روزی آنها را می‌رساند و یاور آنها است.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه قرآن مجید معجزه جاویدان پیامبر گرامی اسلام(ص) است، اظهار کرد: آنان که به پیامبر(ص) ایمان دارند می‌دانند که همه دستورات ایشان از ناحیه خداوند است و باید به آن عمل کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مومنی در پایان خاطرنشان کرد: از دیگر عوامل آرامش انسان شناخت امام زمان خود است، امام قرآن ناطق و جانشین پیامبر(ص) است.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.