نماینده آستان‌قدس رضوی در شورای هماهنگی جشن‌های دهه کرامت:

از تجهیز رواق‌های آستان قدس به سرای کتاب تا راه‌اندازی ایستگاه‌های «رواق رضوی» در دهه کرامت

کد خبر: 93071
محمدی‌فاز با بیان‌اینکه کتاب از بسترهای مهم ترویج آموزه‌های رضوی است، گفت: ایجاد سراهای کتاب در رواق‌‌های حرم با طرح «ترجمان آفتاب»، راه‎اندازی ایستگاه‌های فرهنگی با عنوان «رواق رضوی» و برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در این راستا در دهه کرامت انجام می‌شود
وارث

«جواد محمدی‌فاز» با اشاره به ویژه‌برنامه های آستان قدس رضوی در رابطه با کتاب و کتابخوانی ویژه دهه کرامت، اظهار کرد: فراگیری دانش اهل بیت(ع) و ترویج آن در جامعه نیازمند بسترهای متنوع و گسترده ای است که از جمله آنها می توان به عرصه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد.

 

نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشن های دهه کرامت در ادامه بیان کرد: در دهه کرامت سال جاری با رویکرد بهره مندی حداکثری از جریان سازی عرصه «کتاب» در تمامی برنامه ها و اقدامات این دهه سعی بر آن است، در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری  در برنامه ریزی مناسب پیرامون رساندن محتوای کتاب ها به ذهن و چشم مخاطبان گامی موثر برداشته شود.

 

وی با اشاره به برنامه های این آستان در حوزه کتاب و کتابخوانی، تاکید کرد: برنامه «ترجمان آفتاب» شامل تجهیز قفسه های کتاب جهت مطالعه زائران در رواق های حرم مطهر رضوی و ایجاد سرای کتاب در رواق های حرم همزمان با دهه کرامت انجام می شود.

 

محمدی فاز با اشاره به اجرای برنامه «رواق رضوی» به عنوان یکی از برنامه های آستان قدس رضوی در حوزه کتابخوانی، ابراز کرد: این برنامه که مهمترین بخش از کلان برنامه های کتاب و کتاب خوانی دهه کرامت محسوب می شود، به صورت برپایی یک مجموعه ایستگاه فرهنگی و خدماتی طراحی شده است، به صورتی که در این مجموعه ایستگاهی، خدمات فرهنگی و اجتماعی متنوعی با محوریت فعالیت کتاب و کتابخوانی و دیگر فعالیت ها شامل اقدامات هنری و تبلیغی به مخاطبان ارائه می شود.

 

محمدی فاز تاکید کرد: این مجموعه که به نوعی یک نمایشگاه فرهنگی خدماتی رضوی محسوب می شود، در نقاط محوری استان های کشور که دارای مرجعیت مخاطبان هستند، مانند مصلی نماز جمعه، بقاع متبرکه محوری و پارک های اصلی مراکز استان ها برپا می شود. 100 عنوان کتاب محوری با موضوعات رضوی از انتشارات مختلف جهت توزیع در ایستگاه های کتاب برای این ایام در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: در برنامه رواق رضوی علاوه بر برپایی ایستگاه کتاب و کتابخوانی، خدمات مختلف خادمیاران رضوی در عرصه های مختلف به مردم ارائه و معرفی و مطالعه کتاب انجام می شود، ضمن اینکه تعدادی از کتاب های مرتبط با موضوعات رضوی در بسترهای مختلفی مانند رسانه ملی، مراسم های حرم مطهر، مساجد و مراسمات مختلف کشوری معرفی شده و بخش هایی از کتاب ها در این فضاها خوانده می شود.

 

نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشن های دهه کرامت خاطرنشان کرد: افتتاح کتابخانه رضوی در استان خوزستان و برگزاری پویش کتابخوانی و مسابقه بزرگ کتابخوانی «اوسنه(پیشینه) گوهرشاد» از دیگر برنامه های آستان قدس رضوی است.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.