نماینده ولی فقیه در استان فارس تبیین کرد 

شیعه امامیه اثنی عشری باید در بین فرقی که ادعای تشیع دارند محور باشد

کد خبر: 93976
آیت الله دژکام گفت: در عرصه فرهنگی کار ستاد بسیار ارزشمند است که می خواهیم در بین فرق مختلفی که ادعای تشیع دارند شیعه امامیه اثنی عشری محور باشد.
وارث

آیت الله «لطف الله دژکام»  (چهارشنبه ۱۶ مرداد) در دیدار «محمد جلال مآب»، رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور که در دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه برگزار شد، با اشاره به اینکه دوست داریم در راستای کار ستاد عتبات، اهدافی که برای آینده جهان اسلام داریم به نوعی از نظر نهادینه کردن در اذهان 2 ملتی که در دو طرف قضیه هستند تحقق دهیم، گفت: تلاش های ستاد بازسازی عتبات و ساخت و سازها از یک جهت ساختن یک بناست و اما جهت دیگر آن پیوندی است که میان دو ملت ایران و عراق شکل می گیرد و البته پیوند عمیق تر میان دو ملت و اهل بیت پیامبر (ص) و الحمدالله این پیوند تاثیرات نیک و ارزشمندی داشته است.

 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه ارتباطی که ایجاد شده خیلی عمیق تر از چیزی است که در ذهن ما می آید و روحیات لطیف ایرانیان به این امر کمک می دهد، افزود: در برخی روایات داریم که ایرانی ها حق را می پذیرند و در روایت دیگری از پیامبر که فرموده اند «اگر علم در ثریا باشد ایرانی ها آن را پیدا می کنند»، نشان دهنده این است که این یک لطافت روح ویژه ملت ایران است که در طول تاریخ وجود داشته است.

 

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: از تاتارها و مغول ها در شرق آسیا وقتی که به ایران می آیند و یک نسل که می گذرد همه آنها مسلمان ایرانی شده اند و این لطافت در روح ایرانی ها است که جلوه آن در هنری است که در صحن حضرت زهرا(س) حرم امیرالمومنین (ع) بروز کرده است و دیگران را نیز جذب می کند.

 

وی در ادامه عنوان کرد: در این عرصه کار فرهنگی ستاد بسیار ارزشمند است که می خواهیم در بین فرق مختلفی که ادعای تشیع دارند شیعه امامیه اثنی عشری محور باشد در صورتی که از ناحیه دیگران با توجه به سرمایه زیادی که دارند خیلی تلاش است تا آنجا را خصوصا نجف را مرکز خود قرار دهند.

 

آیت الله دژکام ادامه داد: به لطف خدا حرکت ارزشمندی که شکل گرفته است و توسعه ای که در حرم امام حسین (ع) برنامه ریزی شده است خیلی ارزشمند است و ما نیز ویژگی این زمان خاص، مسائل بین المللی که وجود دارد و اهمیت حضور ایرانی ها در بازسازی و توسعه  عتبات عالیات را درک می کنیم و در خدمت شما هستیم.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.