سفارت ایران در عراق برگ تردد زائران را صادر می‌کند

کد خبر: 95608
رئیس پلیس گذرنامه ناجا، با بیان اینکه کسانی که گذرنامه هایشان را در عراق گم کرده اند به سفارت و یا کنسولگرهای ایران مراجعه کنند، گفت: این اماکن برگ تردد موقت را برای زائران صادر می کنند.
وارث

سرهنگ نقد علی شریفی رئیس پلیس گذرنامه ناجا، با بیان اینکه در کشور عراق علاوه بر سفارت ایران در بغداد، در سامرا، کربلا و نجف دفتر نمایندگی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، تاکید کرد: افرادی که گذرنامه یا برگ ترددشان را در خاک عراق گم کردند، می توانند به نمایندگی های ایران مراجعه تا برای ورود به ایران و یا مدت اقامتی که در کشور عراق دارند، برگ تردد موقت دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس سیستم های موجود و در مبادی خروجی، زائران بر طبق کد ملی طبقه بندی شده و تاریخ خروجشان از مرز کاملاً مشخص است لذا در صورت فقدان مدارک قطعاً در بازگشت به مشکل بر می خورند، تاکید کرد: زائران توجه داشته باشند که برای ورود به کشور نیازمند مدارک هستند لذا در صورت فقدان آن ها می بایست به نمایندگی های ایران در عراق مراجعه کرده تا برایشان برگ تردد صادر شود.

رئیس پلیس گذرنامه ناجا، گفت: کسانی که در خارج از کشور خودشان مرتکب تخلف می شوند به استناد قانون، در ایام اربعین حق خروج از کشور میزبان را ندارند، مگر اینکه سوابق شان بررسی و کمیسیون های مربوطه مجوز صدور گذرنامه برای آن ها تشکیل شده باشد لذا در این صورت می توانند با اخذ گذرنامه یا برگ تردد به هرکشوری از جمله عراق مسافرت کنند.

شریفی درباره اتباع خارجی افغانستانی، پاکستانی و ... نیز بیان کرد: کسانی که مدت اقامت شان در ایران تمام شده و قصد زیارت عتبات را دارند حتما باید مجوزهای لازم را از اداره اقامت کسب کنند تا بتوانند به کشور عراق مسافرت کنند و در بازگشت مجدداً به ایران برگردند.

 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.