شرایط پیاده‌روی اربعین ۴۲ سال پیش/ صدام ۴ نفر از همراهانم را اعدام کرد

کد خبر: 95618
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق گفت: در آن زمان صدام نتوانست جلوی حضور مردان در راهپیمایی اربعین را بگیرد. امروز نیز استکبار جهانی نتوانست جلوی حضور خانواده‌ها را در پیاده‌روی اربعین بگیرد.
وارث

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به عتبات عالیات، در حاشیه پیاده‌روی اربعین و در جاده منتهی به کربلای معلی با اشاره به شرایط سخت پیاده‌روی اربعین در رژیم بعث عراق و قبل از آن گفت: حضور مردم در این راهپیمایی طبیعتاً روز به روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کند.

وی افزود: در زمان گذشته و در پیاده‌روی اربعین، اول مردهای بزرگ، علما، مراجع و افرادی که توانایی داشتند سختی‌های این مسیر را تحمل کنند، انجام می‌دادند. زیرا رژیم بعث عراق و قبل از آن، پیاده‌روی اربعین را جرم می‌دانست و افراد را اعدام می‌کردند.

شرایط پیاده‌روی اربعین ۴۲ سال پیش

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به خاطره حضورش در پیاده‌روی اربعین در ۴۲ سال پیش گفت: در سال ۱۹۷۷ میلادی مطابق با ۱۳۵۵ شمسی به جرم پیاده‌روی اربعین زندانی شدم و ۴ نفر از همراهان ما را فقط به خاطر اینکه پیاده به کربلا رفته بودند،‌ اعدام کردند. 

وی ادامه داد: اما اکنون حضور خانواده‌ها و بچه‌ها را می‌بینیم. کسانی که ناتوان هستند در این مسیر می‌آیند. این‌ها علامت است که وقتی آن زمان جلوی مردان قوی و توانا را می‌خواستند بگیرند، در حال حاضر بانوان با فرزندانشان حضور دارند. آن هم به خاطر اینکه امام حسین (ع) با خانواده به کربلا آمد.

 رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق ابراز داشت: این روزها خانواده امام حسین (ع)، بچه‌ها و بی‌بی زینب (س) در بیابان بودند و اکنون نیز همه همانند خانواده امام حسین (ع) خارج شدند و در بیابان‌های بین الحرمین نجف اشرف و کربلای معلی حضور دارند.

قیام خانوادگی زوار اربعین برای لبیک به حسین (ع) در مسیر نجف به کربلا

وی با تأکید بر اینکه در آن زمان صدام نتوانست جلوی حضور مردان در راهپیمایی اربعین را بگیرد، گفت: امروز نیز استکبار جهانی هم نخواهد توانست جلوی حضور خانواده‌ها را در پیاده‌روی اربعین بگیرد. آن‌ها آمده‌اند تا به امام حسین (ع) بگویند که اگر در آن زمان بودیم، با شما در یک رکاب بودیم. آمده‌ایم تا به شما لبیک یا حسین (ع) بگویم.

منبع:فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.