یک استاد حوزه علمیه

مناظرات رضوی تشنه‌کامان علم را سیراب کرد/ طب‌الرضا(ع) معجزه است

کد خبر: 95989
حجت‌الاسلام قرنی با بیان‌اینکه نخستین وزارت علوم در تشکلات حکومتی مامون عباسی تاسیس شد، گفت: هر چه مناظرات بیشتری تشکیل می‌شد زلالی علم لدنی امام رضا(ع) تشنه‌کامان را سیراب می‌کرد و دیگر کسی تعبیر عالم را جز برای ایشان نمی‌شناخت.
وارث

حجت‌الاسلام قرنی  به مناسبت شهادت امام رضا(ع)‌ در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و گفت: برای امامان معصوم(ع) القابی مطرح است که باعث می شود امامی خاص را به لقبی خاص بشناسیم.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: برای مثال حضرت علی‌بن موسی(ع) سه لقب خاص رئوف، رضا، عالم آل محمد(ص) دارند.

 

حجت‌الاسلام قرنی درباره اینکه چرا عالم آل محمد به امام رضا(ع) اطلاق می‌شود، تاکید کرد: مامون ناخواسته در ملقب شدن امام رضا(ع) به عالم آل محمد اثر داشته است، اگرچه مامون در بین خلفای بنی‌عباس فرهیخته، دانشمند و علم دوست بوده است اما درباره امام رضا(ع) هدف سوئی داشت.

 

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نخستین وزارت علوم در تشکلات حکومتی مامون تاسیس شد، اظهار کرد: یحی ابن اکثم وزیر علوم مامون معاونت‌های مختلف دارد یکی از این معاونت‌ها معاونت امور بین‌الملل زیر نظر اسحاق بن حماد است که از ماموریت‌های او جمع‌آوری نخبگان و برجسته‌ترین چهره‌های علمی جهان به طوس بود و آخرین نظریات علمی در این جلسات مطرح شود.

 

وی ادامه داد:‌ با احترام، تکریم و تجلیل امام رضا(ع) را به طوس منتقل می‌کنند، اسحاق بن حماد از برجسته‌ترین چهره‌های علمی را دعوت می‌کند مامون خود هم در این سمینار شرکت دارد هدف او این بود که اعتبار علم لدنی امام رضا(ع) و سایر ائمه معصومین(ع) را نزد شیعه زیر سوال ببرد.

 

حجت‌الاسلام قرنی گفت: هر چه جلسات بیشتر تشکیل می‌شد زلالی علم لدنی امام رضا(ع) تشنه کامان را سیراب می‌کرد به گونه‌ای که همه علمای حاضر در این سمینار علمی امام را به عنوان عالم آل محمد(ص) نام می‌بردند و پس از آن هم در مجامع علمی وقتی می‌گفتند قال العالم دیگر کسی جز امام رضا(ع) به ذهن آنها خطور نمی‌کرد.

 

این استاد حوزه علمیه با اشاره به فرمایشی از آیت الله حسن زاده آملی بیان کرد: افزون بر اینکه قرآن معجزه است نهج‌البلاغه هم معجزه است، آیا کسی می‌تواند اساتید امیرمومنان امام علی(ع) یا سایر ائمه معصومین(ع) در علم را نام ببرد. طب الرضا هم معجزه است.

 

وی خاطرنشان کرد: در دنیا تحقیق کردند در هیچ منبع تاریخی نتوانستند برای ائمه معصومین(ع) استاد معرفی کنند زیرا آنها علم لدنی از ناحیه خدا داشتند، مامون نتوانست با این جلسات علمی امام رضا(ع) را ‌ترور شخصیتی کند بنابراین ایشان را ترور شخصی کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.