دوره‌های حفظ غیرحضوری قرآن باهمت مؤسسه بیت‌الاحزان برگزار می‌شود

کد خبر: 96499
وارث

 مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) در ادامه اجرای طرح های مختلف در راستای تربیت حافظان قرآن کریم اقدام به راه‌اندازی طرح حفظ غیرحضوری قرآن به صورت تلفنی و از راه دور کرده است.

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان در گفت‌‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: این طرح از ابتدای آذر‌ماه ویژه خواهران و برادران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با نام‌نویسی در طرح به صورت غیر حضوری به حفظ آیات الهی بپردازند.

وی این طرح را ویژه کسانی دانست که امکان حضور در دوره‌های حضوری را ندارند و در این خصوص اظهار داشت: مادران خانه‌دار، کارمندان، کارگران و عمومی مردمی که امکان حضور در دوره‌های حضوری را ندارند اما علاقه‌مند به حفظ آیات الهی هستند می‌توانند به آسانی و با تماس تلفنی با استاد دروس خود را دریافت و محفوظات را به استاد تحویل دهند.

مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) از آغاز نام‌نویسی برای حضور در دوره‌های حفظ تلفنی از ابتدای آذر‌ماه خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند از ابتدای آذر‌ماه با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه به نشانی beytolahzan.ir  جهت حضور در دوره‌های حفظ غیر‌حضوری ثبت‌نام کنند.

شاهسونی درخصوص نحوه برگزای دوره‌های غیرحضوری گفت: پس از نام‌نویسی شرکت‌کنندگان در قالب کلاس‌های 10 نفره تقسیم‌بندی شده و برای هر کلاس یک مربی تعیین و مربیان در طول هفته ضمن تماس با قرآن‌آموز دروس مورد نظر را به آنان ارائه، اشکالاتشان را رفع و محفوظات را از قرآن‌آموزان تحویل می‌گیرند.

مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان ادامه داد: این اتفاق در هفته سه مرتبه رخ می‌دهد، به این صورت که قرآن‌آموز دروس ارائه شده را باید طی دو روز حفظ و پس از آن مورد پرسش مربی قرار می‌گیرد.

وی از تدوین آیین‌نامه‌ای برای دوره‌های حفظ غیر‌حضوری خبر داد و گفت: در این راستا آیین‌نامه‌ای طراحی شده و در آن زمان‌بندی، شرح درس و موضوعات مختلف برای مربیان و قرآن‌آموزان طراحی شده و دوره‌ها طبق آن به صورت متمرکز آغاز و پیش می‌رود.

به گزارش فارس علاقه‌مندان می‌توانند برای مطالعه آیین‌نامه دوره‌های غیر‌حضوری حفظ قرآن بیت‌الاحزان از اینجا اقدام کنند.

منبع : فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.