عبادت فقط به نماز نیست/ در سختی‌ها صبور و در برخورداری‌ها شاکر باشید

کد خبر: 96532
وارث

حجت‌الاسلام هاشمیان در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و درباره شرح وظایف پیامبران و ائمه معصومین(ع) با اشاره به زیارت حضرت رسول(ص) ، گفت:‌ کار پیامبران این است که فرمان و پیام الهی را به مردم برسانند و آنها را نصحیت و با منطق و دلیل به مسیر حکمت هدایت کنند.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: پیامبر(ص) حق خداوند را ادا کرده است، در برابر مومنان مهربان و در برابر دشمنان اسلام مقاوم بودند، آنچنان با اخلاص خدا را عبادت کردند که به یقین رسیدند.

 

حجت‌الاسلام هاشمیان با بیان اینکه عبادت فقط این نیست که انسان نماز بخواند، تصریح کرد: بندگی خداوند شامل عبادت الهی و خدمت به مردم است، نماز بخوانید، به عهد خود وفا کنید، در سختی‌ها صبور و در برخورداری‌ها شاکر باشید.

 

این استاد حوزه علمیه ادامه داد: پیامبر(ص) کسی نبود که فقط در مسجد به نماز مشغول باشند بلکه با هدایت آنها به صراط مستقیم، به مردم و بشریت خدمت می‌کردند.

 

وی با بیان اینکه بر اساس زیارت امین‌الله وظیفه همه ائمه معصومین(ع) این بود که مردم را به سوی خدا دعوت و تبلیغ دین الهی داشته باشند، ابراز کرد: برای دین خدا کار کردن راحت نیست، روبرو شدن با عقاید انحرافی مردم کار بسیار سختی است.

 

حجت‌الاسلام هاشمیان در ادامه گفت:‌ در تبلیغ دین پیامبر(ص) نمی‌تواند از امت خود جدا شود با هر مشقت، سختی و رنجی که مواجه شود تنها باید ایستادگی کند.

 

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پیامبران در دعوت مردم به سوی حق دو مشکل داشتند، اظهار کرد: ابتدا اینکه ثابت کنند که پیامبر خدا هستند سپس دعوت کردن مردم به خدای واحد بود، یعنی در ابتدا باید حقانیت خود را ثابت کرده و سپس حقانیت خداوند را ثابت می‌کردند.

 

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) در راه خدا مجاهده و مبارزه کردند تا توانستند آنها را به خداوند دعوت کنند، اضافه کرد: خداپرست کردن بت‌پرستان کار ساده‌ای نبود گاهی شخص صالحی از عهده یک فرزند گمراه خود برنمی‌آید، دعوت گروه زیادی از مردم به سوی حق بسیار سخت‌تر است.

 

حجت‌الاسلام هاشمیان افزود: با عقاید باطل مردم روبرو شدن و دعوت آنها به مسیر صراط مسقتیم نه تنها ساده نیست بلکه کار بسیار سختی است، گاهی انسان حریف فرزند خود نمی‌شود، قوم ثمود با دیدن آن همه معجزه با پیامبر را تکذیب و طغیان کردند و معجزه خدا و ناقه صالح را کشتند.

 

استاد حوزه علمیه در ادامه بیان کرد: خداوند در مقابل رنج و آزاری که مردم به پیامبران او وارد می‌کنند صبوری و تحمل می‌کند اما به وقت آن گمراهان را عذاب می‌کند.

 

وی تاکید کرد: ما باید خدا را شاکر باشیم که به واسطه پیامبر(ص) ما را هدایت کرد، انسان بی‌دین خلافکار بین مردم خوار و ذلیل است.

 

حجت‌الاسلام هاشمیان با بیان اینکه کار پیامبران و ائمه(ع) این بود که ما را از ضلالت و جهالت نجات دهند، ابراز کرد: ‌این جلسات مملو از رحمت الهی است از آن استفاده کنید. خداوند با نور محمد(ص) و آل محمد(ص) ما را هدایت کرد در دعا می‌خوانیم که خداوند بهترین پاداش را به ایشان بدهد.

 

این استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: ما به خدا، پیامبر(ص)، ائمه معصومین(ع) و قرآن بدهکار هستیم، گاهی انسان نعمت‌های توجه ندارد و آن را کوچک می‌شمارد اما وقتی از دست می‌دهد متوجه می‌شود که چه نعمت بزرگی بوده است، ما مدیون همه نعمات بزرگ و کوچک یا مادی و معنوی خداوند هستیم.

منبع : حوزه


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.