فراهم کردن بستر و زمینه حکومت جهانی امام عصر (عج) هزینه دارد

کد خبر: 96877
وارث

«حجت الاسلام محمدنبی موسوی فرد» در مراسم گرامیداشت شهدای حله (طریق الحسین) با عنوان «با کاروان حله» که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد اظهار کرد: حرکت امام حسین (ع) از مدینه قطعا با هدف تشکیل حکومت اسلامی نبود و هیچ تحلیل گری به این نتیجه نمی رسند که یک کاروان محدود و با تجهیزات ساده در مقابل حکومت تا دندان مسلح آن روز خود را برای جنگ تمام و کمال آماده کرده باشد و قطعا حرکت سید الشهدا (ع) نیز برای این موضوع نبوده است.

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: تمام امامان از سوی خداوند متعال دستورالعملی اتخاذ و توسط پیامبر (ص) دریافت کرده بودند و وظایف آنها برای چند سال امامت آنها مشخص شده بود ولی نامه ای که به دست سیدالشهدا (ع) رسید دو بخش داشت که یک بخش آن حادثه عاشورا و کربلا بود.

 

وی اذعان داشت: وجود مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) حادثه ای را رقم زد که بستر و زمینه ساز حکومت جهانی امام عصر (عج) را فراهم کرد و روایات متعددی وجود دارد که این ادعا را ثابت می کند.

 

امام جمعه اهواز با اشاره به مراسم با شکوه پیاده روی اربعین حسینی تصریح کرد: به تعبیر برخی اساتید برای دو رکعت نماز به سختی می توانیم حضور قلب را در وجود خود متمرکز کنیم ولی چطور می شود که در اربعین این چنین دل ها به هم پیوند می خورد.

 

وی با بیان اینکه تمام دشمنان این بوده که جلوی حضور گسترده شیعیان عالم را در اربعین بگیرند اما موفق نشدند ابراز کرد: در خصوص زیارت امام حسین (ع) روایات فراوانی نقل و عنوان شده هر گامی که برای زیارت ایشان برداشته شود اگر توام با معرفت و اخلاص باشد ثواب یک حج بیت الله الحرام را دارد.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه البته این به معنای آن نیست که حج در پیشگاه خداوند متعال جایگاه با عظمتی ندارد اضافه کرد: زیارت اهل بیت (ع) در واقع زیارت خداوند متعال است و هدف اصلی، زیارت معصوم (ع) نیست، این ها هدف میانی هستند برای اینکه انسان را به مقام قرب الهی برسانند.

 

وی با بیان اینکه کسی که وجود امام حسین (ع) را زیارت کند مثل این است که در عرش الهی خدای متعال را زیارت کرده است یاد آور شد: برای راهیابی انسان به قله باید سختی های راه را تحمل کرد و شیعه در تمام تاریخ هزینه داده تا بتواند به مقام عالی که همان حکومت جهانی امام عصر (عج) راه پیدا کند.

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه امام حسین (ع) نیز 72 تن از عزیزترین ها را در راه خدا داد تا به این مقام دست پیدا کند ادامه داد: پافشاری بر اصول هزینه دارد و باور ما این است که سختی هایی که مردم در نظام مقدس اسلامی متحمل می شوند زمینه ساز حکومت امام عصر (عج) است و اربعین این نقش را ایفا می کند.

 

وی عنوان کرد: دشمنان تلاش زیادی کردند که این نقش را کمرنگ و با انفجارهای گوناگون این مسیر را خلوت کنند و همچنین داعش را برای مقابله با نظام اسلامی ایجاد کردند اما امروز می بینیم محور مقاومت در عالم می درخشد و این به برکت خون شهدایی است که در این فدا شده اند.

 

امام جمعه اهواز خاطر نشان کرد: مسیر پیاده روی اربعین همچنان باز و بستر و زمینه حکومت جهانی ولی عصر (عج) فراهم می شود.

منبع: شبستان 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.