ائمه جمعه فقط در روز جمعه امام نباشند

کد خبر: 96885
وارث

اسدی، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست تشکل‌های دانشجویی با حجت الاسلام حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: امروز فضای اجتماعی و سیاسی کشور دچار سندورم فرافکنی و مسئولیت ناپذیری شده؛ به گونه‌ای که هر تصمیمی مخصوصا از سمت مدیران اجرایی گرفته می‌شود هیچ کس مسئولیت آن را قبول نمی‌کند؛ بنابراین نماز جمعه ظرفیتی است که می‌توان این معضل را رفع کند.

وی افزود: نماز جمعه این پتانسیل را دارد که صف مردم را از اغتشاشاگران جدا سازد.

اسدی با تقدیر از انتصابات جدید ائمه جمعه در شهر‌هایی مانند همدان، شیراز، بندرعباس، اهواز و برخی کلان شهر‌ها تصریح کرد: ایجاد ظرفیت‌های فرهنگی در کنار فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه مانند ایجاد ظرفیت‌هایی برای کودکان و نوجوانان قابل تقدیر است.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه نقش محوری ائمه نماز جمعه جز در موارد معدودی کم رنگ شده افزود: اتفاقی مثل پیگیری مشکلات کارگران آذراب را که توسط امام جمعه عراق انجام شد، در بین حدود ۹۰۰ امام جمعه کشور کمتر می‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه ائمه جمعه نباید صرفا در روز جمعه امام باشند؛ بلکه نیاز است متولی ارتباط مردم و مسئولان باشند، اضافه کرد: مانند امام جمعه اهواز کم دیده می‌شود که کنار فاضلاب نماز بخوانند تا مشکل مردم حل شود.

اسدی تصریح کرد: راهکاری که ما در جلسات قبل هم آن را مطرح کرده ایم این است که سران نظام همچون آقای آملی، رئیسی و روحانی به عنوان ائمه جمعه موقت تهران به رهبر معظم انقلاب پیشنهاد داده شود تا ما فاصله کم بین مسئولان و مردم در دهه ۶۰ را دوباره ببینیم.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار کرد: باید سازوکاری مشخص شود که ائمه جمعه ملزم به استفاده از مشاورین رسانه‌ای و سیاسی شوند همچنین شورای سیاست گذاری ائمه جمعه باید نقش اساسی خود را ایفا کنند تا شاهد این موضوع نباشیم که این ستاد تبدیل به صف شود.

منبع : دانشجو


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.