وصف نعمات و فراوانی در دولت کریمه امام زمان(عج)

کد خبر: 96928
وارث

بنابر روایات عصر ظهور امام زمان(عج) فصل تازه ای در تاریخ بشریت و موسم تحقق مدینه فاضله ای است که بشر قرن ها برای درک آن راه های مختلف را تجربه کرده است. حجت الاسلام شیخ «حسین انصاریان»، استاد اخلاق حوزه طی سخنانی، دوران ظهور امام زمان(عج) را توصیف کرده است که در ادامه حاصل آن را می‌خوانید:

 

حجت الاسلام انصاریان طی سخنانی درباره ویژگی های عصر ظهور اظهار کرد: شاید باورش سخت باشد اما با برقراری عدالت که در آن زمان محقق می شود باور این اتفاقات سخت نیست. مردم در دوران زعامت امام زمان(عج) وقتی برای اقامه نماز جماعت ظهور و عصر می روند درِ هیچ مغازه ای را نمی بینند، شب ها که مغازه را ترک می کنند قفل نمی زنند. در مغازه را می پوشانند و می روند و صبح دوباره می گشایند.

 

این استاد اخلاق در ادامه گفت: مردم می دانند که هر جنسی از طلا و نقره گرفته تا فرش قیمتی و هر چیز دیگری اصلا دزدیده نمی شود چراکه اصلا دزدی وجود ندارد، در واقع اعتماد و امنیت عجیبی بر مردم روزگار امام دوازدهم(عج) حاکم می شود، اما سوال آن است که چگونه چنین چیزی امکان دارد که این اندازه از امنیت حاکم شود؟

 

وی ابراز کرد: دلیل آن است که همه مردم در عصر ظهور دیندار، باتقوا و درستکار می شوند و این مطلب مهمی است. همه مردم به این نتیجه می‌رسند که خداوند ما را نیازمند به گناه نیافریده است یعنی احساس می کنند که هیچ احتیاجی به گناه و دروغ و تهمت و بدگویی و دعوا و نزاع و بردن مال مردم ندارند، در واقع به این نتیجه می رسند که وجود ما بی نیاز از گناه آفریده شده است و به این خاطر است که فراوانی، ارزانی، محبت و کمک به یکدیگر در دوران امام عصر(عج) بیداد می کند.

 

این استاد اخلاق تاکید کرد: در روایت آمده است در دوران ظهور به اندازه ای فراوانی می آید که مردم در بازارهای آن زمان به افراد التماس می کنند که برای همسر و دخترانتان طلا بردارید، پولش را نمی خواهیم!

 

وی خاطرنشان کرد: بنابراین اگر مردم یک مملکت مومن واقعی شوند، اگر مردم یک مملکت تمام گناهان را از زندگی حذف کنند خداوند در نعمت را به رویشان باز می کند.

منبع : شبستان 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.