آیت‌الله جاودان: کشور امنیت امروز خود را مدیون ولایت‌فقیه است

کد خبر: 97916
وارث

آیت الله «محمدعلی جاودان» در جلسه درس اخلاق حسینیه شیخ زاهد(ره) به سخنرانی پرداخته و اظهار کرد: آل سعود در سال های اخیر به عراق ۱۵۰ میلیارد دلار پیشنهاد داد که از ایران روی‌گردانی کرده و با قطع ارتباط اجازه ورود به زائران ایرانی را ندهد.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بر اساس تجربه هر کشوری با مقاومت و ایستادگی مقابل دشمن به استقلال دست می‌یابد اما ذلت و وابستگی نتیجه تسلیم شدن در برابر دشمن است، اضافه کرد:‌ پس از اینکه صدام در عراق از بین رفت آمریکایی‌ها با عناوین مختلف و ساختگی، نفت این کشور را غارت کردند.

وی درباره نتیجه تبعیت از دشمن تصریح کرد: پس از کشف نفت در ایران، انگلیس خبیث از طریق مردم هند  آن را در دنیا به فروش می‌رساند؛ در اثر سیاست‌های استعماری انگلیس مردم هندوستان در فقر مطلق به سر می بردند در حالی که کشورشان ثروتمند بود.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به برکات وجود ولی فقیه، ابراز کرد: امروز کشور ما امنیت خود را مدیون ولایت فقیه است که یک تنه در مقابل سیاست‌های خصمانه دشمنان، مستکبران و استعمارگران ایستادگی می‌کنند به همین دلیل هم آنها نهایت دشمنی خود را علیه رهبری به کار گرفتند.

آیت الله جاودان با بیان اینکه خداوند همه سرمایه بندگان مخلص است، تاکید کرد:‌ شیاطین هرگز در چنین افرادی نفوذ ندارند.

وی با بیان اینکه انسان باید بر اعمال و رفتار خود کنترل داشته باشد، ابراز کرد:‌ شیطان همواره دنبال وسوسه انسان است اما کسی که بر نفس خود کنترل داشته باشد هیچگاه تابع و پیرو شیطان نشده و دچار شکست نمی‌شود.

این استاد حوزه علمیه افزود:‌ انسان افزون بر نفس باید بر اعضا و جوارح خود تسلط داشته و اختیار آنها را در دست بگیرد، انسان چنان توانایی بالایی دارد که حتی می‌تواند خیال خود را در اختیار بگیرد.

آیت الله جاودان در ادامه بیان کرد: در آخرت، انسان از همه اعمال ناپسند خود پشیمان می‌شود، اگر برخی امروز برای اعمال بد خود ترسی ندارند به دلیل آن است که نسبت به قیامت و آخرت یا ایمان ندارند یا ایمان آنها ضعیف است.

وی با بیان اینکه گناه بین انسان و خداوند فاصله ایجاد می‌کند، ابراز کرد: دشمنان که با ظلم به مسلمانان گناه می‌کنند به زودی دچار خواری خواهند شد.

این استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از پیامبر(ص) خاطرنشان کرد:‌ برادران من کسانی هستند که در آخرالزمان بدون اینکه مرا دیده باشند به من ایمان می‌آورند، مصداق چنین افرادی شهدای مدافع حرم هستند که وقتی شنیدند حرم مطهر حضرت زینب(س) در خطر است به دفاع از پرداختند.

ممنبع : شبستان 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.