نقاط ضعف و قوت کشور از منظر حجت‌الاسلام قرائتی+فیلم

کد خبر: 99374
حجت‌الاسلام محسن قرائتی در یکی از سخنرانی‌های خود در حرم امام رضا علیه‌السلام به نقاط ضعف و قوت کشور اشاره کرده و ضمن تأکید بر ضرورت رفع عیوب مثال جالبی در این زمینه مطرح کرد.
وارث

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در یکی از سخنرانی‌های خود در حرم امام رضا علیه‌السلام به نقاط ضعف و قوت کشور اشاره کرده و ضمن تأکید بر ضرورت رفع عیوب، با ذکر مثالی جالب استخوان‌بندی کشور را محکم ارزیابی کرد.

اشکال در مملکت ما زیاد است گاهی اختلاس، گاهی رشوه، اما استخوان‌بندی کشور درست است، اینجا قانون ضد اسلام تصویب نمی‌شود زیرا شورای نگهبان مچ این افراد را می‌گیرد و رهبرمان هم عادل است.

یک مثالی بزنم: شما در کنار جاده‌ای برای سفر منتظر ماشین ایستاده‌اید. چه ماشینی را سوار می‌شوید؟ قطعاً ماشینی را انتخاب می‌کنید که هم نو باشد و هم راننده آن سرحال باشد. حال ممکن است پس از سوار شدن ببینید یکی از مسافران پیاز خورده یا یکی سیر خورده و یا یکی سیگار می‌کشد، اما با این حال شما از این ماشین پیاده نمی‌شوید زیرا می‌دانید ماشین سالم است و راننده سرحال. اگر پیاده شوید دیگر ماشینی نیست که سوار شوید و یا ماشین‌های دیگر قراضه هستند و راننده هم مست است.

ماشین ما جمهوری اسلامی است و راننده آن هم رهبری است، حال ممکن است این شهردار، آن امام جمعه، این وزیر، آن سفیر، این آخوند و... نقاط ضعفی داشته باشند. البته عیب بد است و باید برطرف شود، اما بدانیم دیگران عیب‌شان از ما بیشتر است آنها ماشین‌شان قراضه است یا راننده آنها مست است.

صدام راننده بود، آل‌سعود هم راننده است. اصلاً چرا آل سعود باید حکومت کند؟ زیرا آمریکا می‌خواهد. در کشور ما حتی یک عزل و نصب هم توسط آمریکا صورت نمی‌گیرد. همه اینها نعمت‌هایی است.

اگر یک جایی بدی‌ها را می‌بینیم خوبی‌ها را هم باید ببینیم.

این فیلم را ببینید...

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.