فرستادن صلوات بر پیامبر(ص) و خاندان‌شان، تجارتی پرسود است

کد خبر: 100322
حجت‌الاسلام معرفت گفت: هر صلوات یک حسنه است هر کس یک حسنه بیاورد ده تا به او می‌دهند این نوع تجارت با خداوند بهترین سود را دارد، هر کس به من پیامبر(ص) یک صلوات بفرستد در مقام بازگشت از ملائکه بین مشرق و مغرب برای او صلوات می‌فرستند.
وارث

 حجت‌الاسلام معرفت شامگاه سه‌شنبه، ۵ فروردین به مناسبت ماه رجب در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و گفت: در قرآن هیچ فعلی به اندازه فعل بعثت پیدا نمی‌شود.

 

این استاد حوزه علمیه درباره واژه بعث در قرآن مجید عنوان کرد: برخی از واژه‌ها مربوط به معنای لغوی بعث به معنای برانگیختن، برخی مربوط به قیامت و برخی هم در مقدمه عالم آخرت مطرح می‌شوند. اما این کلمه در سوره مبارکه جمعه غیر از آن چیزی است که در سایر آیات قرآن آمده است.

 

حجت الاسلام معرفت با بیان اینکه در سوره جمعه قرآن کریم الله را با چهار اسم ملک، قدوس، عزیز و حکیم معرفی کرده است، ابراز کرد: همین آیه زمینه شده برای آیه دوم که در آن هوالذی است، الله از نظر قرآنی دارای اسماء است که در هر جایی از آیات قرآن به مناسبت انتخاب کرده است اما هر یک از این اسم‌ها حاصلی دارد که قبل یا بعد این اسماء می‌بینیم اما در آیه سوره جمعه الله را به عنوان مسبح مطرح شده یعنی تمام موجودات آسمان و زمین برای الله تسبیح‌گر هستند.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: در سوره جمعه با اسمائی که آورده زمینه‌ای را ایجاد کرده که بگوید الله به مرحله‌ای رسیده که می‌خواهد بعثت داشته باشد و حاصل آن بعثت وجود حضرت محمد(ص) در نمایان کردن ذات خداوند متعال است.

 

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) در چهل سالگی پیامبری خود را اظهار کرد، گفت: او به عنوان مبعوث شده در میان جامعه امی بود اما خود از امیون نبود، زیرا ذات پیامبر(ص) با ذات هیچ احدی از عالم امکان قابل جمع نیست.

 

حجت‌الاسلام معرفت با بیان اینکه پیش از حضرت محمد(ص) کسی نبوده که بتوان با ایشان جمع کرد، تاکید کرد: کسی شرف، لیاقت و سزاواری این را ندارد که بخواهد به پیامبر(ص) اضافه شود، حتی پیامبران اولوالعزم؛ با استناد به آیه ۶۱ سوره مبارکه آل عمران تنها کسی که لیاقت داشتن معیت با پیامبر(ص) را دارد امیرمومنان امام علی(ع)‌ است.

 

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در جریان مباهله دعای پیامبر(ص) منوط به آمین گفتن امیرمومنان امام علی(ع)، حضرت زهرا(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع)‌ است، ابراز کرد: زیرا آنها شرف معیت با رسول خدا(ص) را دارند، بعثت در عالم ملک اتفاق افتاده و پیامبر(ص) پیش از این در عالم نور بعثت داشتند.

 

وی افزود: پیامبر(ص) قبل بعثت، صاحب خلق عظیم بوده اند با این عنوان همه ما را متوجه این کردند که حضرت(ص) از ابتدای خلقت پیامبر بودند و نه اینکه پیامبر شده باشند.

 

حجت‌الاسلام معرفت با استناد به روایتی از پیامبر(ص) خاطرنشان کرد: حضرت رسول(ص) می فرمایند: هر کس پس از مرگ یا حیاتم در شرق و غرب عالم این ذکر مبارک صلوات را ادا کند همان لحظه به من می‌رسانند و من آن صلوات‌فرستننده را می‌شناسم، هر صلوات یک حسنه است هر کس یک حسنه بیاورد ده تا به او می‌دهند این نوع تجارت با خداوند بهترین سود را دارد، هر کس به من پیامبر(ص) یک صلوات بفرستد در مقام بازگشت از ملائکه بین مشرق و مغرب برای او صلوات می‌فرستند.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.