اجرای طرح «زیارت از راه» در دهه کرامت/جمع‌آوری بیش از ۱۷ میلیارد در پویش «به توان ما»

کد خبر: 101974
حجت‌الاسلام باباخانی ضمن تشریح برنامه‌های دهه کرامت سازمان تبلیغات اسلامی، از اجرای ویژه‌برنامه «زیارت از راه» در چهارشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: تلاش داریم نگاه اسلام درباره رابطه پدران و دختران را تبیین کنیم.
وارث

حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در دهه کرامت، اظهار کرد: بسیاری از مراسم‌ها و برنامه‌های ما متناسب با شرایط کشور (بحران کرونا) تنظیم و برنامه‌ریزی می‌شود.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌های ما به سمت فضای مجازی و اجرای پویش سوق پیدا کرده است، تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی که با همکاری آستان قدس رضوی و حضرت معصومه (س) در حال برگزاری است، این است که ما یک روز از دهه کرامت را به عنوان «فداها ابوها» در مورد جمله‌ای که حضرت موسی بن جعفر (ع) به دختر گرامیشان حضرت فاطمه معصومه (س) نامگذاری شده است. در واقع با این عنوان سعی شده رابطه اصلی و اسلامی پدر با دختر به نمایش گذاشته شود لذا در همه برنامه‌های مرتبط با دختران در این ایام سعی شده به رابطه پدرها و دخترها در مکتب اهل بیت (ع)  بیشتر پرداخته شود.

وی در ادامه افزود: همچنین، همزمان با دهه کرامت در راستای توجه به فعالیت‌های چهره‌های مختلف مانند مداحان، شاعران، قاریان، نقاشان، طراحان و خوشنویسان برنامه‌های ویژه‌ای به خصوص در حرم امام رضا (ع) با همکاری آستان قدس رضوی و هیأت رزمندگان  تدارک دیده شده است.

باباخانی با اشاره به موضوع زیارت از راه دور به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های دهه کرامت اظهار کرد: برای چهارشنبه هفته آینده برنامه‌ای تحت عنوان «زیارت از راه» دور پیش بینی شده است. با توجه به علاقه مندی مردم ایران به علی ابن موسی الرضا (ع) و اینکه حرم ایشان قطب توجهات معنوی همه مردم است لذا دهه کرامت فرصت مناسبی برای ترویج معنویت در فضای جامعه و همچنین تقویت حس علاقه به اهل بیت (ع) است؛ ضمن اینکه باید گفت بحران کرونا نمی‌تواند به هیچ عنوان این حس را تحت الشعاع قرار دهد اما با توجه به بحران کرونا برنامه ریزی در استان‌های مختلف یک مقدار سخت‌تر شده است.

مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات با بیان اینکه موضوع مسابقات کتابخوانی نیز در حال برگزاری است، بیان کرد: هم معرفی کتاب‌های امام رضایی (ع) و هم تشویق افرادی که در این زمینه قلم زده و کارهای فاخری تولید کرده‌اند نیز جزء برنامه‌های ما در این ایام است که با همکاری آستان قدس رضوی به ویژه معاونت تبلیغات اسلامی حرم امام رضا (ع) و همچنین آستان مبارک حضرت فاطمه معصومه (س) در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه ما سعی کردیم در بحران یک فضای همدلی در جامعه ترویج کنیم، خاطرنشان کرد: بر همین اساس با بسیج نیروها و مجموعه های فرهنگی پویش «به توان ما» راه اندازی شد، استقبال خوبی هم از سوی صدا و سیما صورت گرفت، این برنامه از شبکه سه سیما روی آنتن رفت. حدود ۶ هزار و ۹۶۲ تشکل فعال دینی در این پویش با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کردند همچنین در اجرای پویش ملی «به توان ما» حدود ۱۷ میلیارد تومان امکانات بهداشتی و دیگر نیازهای اقشار محروم  جمع آوری شد.

باباخانی خاطرنشان کرد: ما در آغاز شیوع کرونا در حوزه ماسک و وسایل بهداشتی با مشکلات زیادی مواجه بودیم اما خوشبختانه با اجرای طرح پویش به توان ما بسیاری از این مشکلات حل شد.

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.