صبر مقابل مخالفان اجرای حکم الهی، توصیه قرآن کریم است

کد خبر: 101990
حجت‌الاسلام تحریری با اشاره به انواع صبر، گفت: صبر در برابر مخالفت مخالفان و استقامت بر اجرای حکم الهی دو توصیه قرآن کریم است.
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «محمدباقر تحریری» در جلسه شرح دعای چهل حدیث امام خمینی(ره) که در مدرسه علمیه مروی برگزار شد، گفت: صبر بر مصیبت یکی از انواع صبر است.

 

وی با بیان اینکه صبر انواع مختلفی دارد، عنوان کرد: زخم زبان نوعی از مصیبت است که انسان باید بر آن صبر کند، به خصوص کسانی که در مسیر ارشاد و هدایت قرار دارند بیش از هر کس از سوی مخالفان دچار زخم‌زبان می‌شوند که باید بر آن صبر کنند.

 

این استاد سطح عالی حوزه علمیه با استناد به آیاتی از قرآن کریم، ابراز کرد: صبر در برابر مخالفت مخالفان و استقامت بر اجرای حکم الهی دو توصیه قرآن کریم است.

 

حجت الاسلام تحریری در سفارشی به مبلغان، اظهار کرد: مبلغان باید مراقب باشند دستورات الهی را به صورت صحیح و درست به مردم منتقل کنند و در این زمینه تابع هوی و هوس خود یا دیگران نباشند.

 

تولیت مدرسه علمیه مروی همت ائمه معصومین(ع) بر مدار پیاده کردن دستورات الهی در جامعه بشری بود، گفت: ماموریت آنان برای رسیدن به این هدف بسیار سخت و سنگین بود و باید در مقابل مردم جاهل و نادان بسیار صبور و شکیبایی می‌کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: در مسیر هدایت الهی و انجام وظایف مربوط به آن همواره ناملایمات فراوان وجود دارد بر همین اساس مومنان باید آرامش خود را حفظ کرده و در برابر سختی و مشکلات صبوری داشته باشند.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.