اعمال شیعیان در آخرت نه گُم و نه کَم خواهد شد

کد خبر: 102037
حجت‌الاسلام انصاریان گفت: اعمال کسانی که به اهل‌بیت (ع) و اولیاء الهی ارادت و اعتقاد داشته باشند نیز نه گُم و نه از اعمال خوبشان کَم می‌شود، بلکه به عنوان باقیات الصالحات نزد خداوند محفوظ می‌ماند.  
وارث

حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و استاد حوزه علمیه بعد از نماز عشاء شب گذشته یکشنبه ۸ تیرماه طی سخنرانی که از صحن‌های حرم بانوی کرامت پخش می‌شد، اظهار کرد: در زیارت حضرت معصومه سلام‌الله علیها سه مرتبه کلمه ولی الله ذکر شده است که باید توجه داشت کلمه ولی به کلمه الله اضافه شده است و کلمه «ولی» یعنی کسی که از تمام صفات الهی فیض می‌گیرد.

وی افزود: اگر این گیرندگی و فیض بردن نبود، هیچگاه نمی‌توان ولی‌الله را درخصوص کسی ذکر نمود، به همین خاطر خطاب به حضرت می‌خوانیم سلام بر تو ای دختر ولی خدا، سلام بر تو ای خواهر ولی خدا و سلام بر تو ای عمه ولی خدا، که باید دقت کرد این بانوی بزرگوار به چه منابع عظیمی از کرامات و کمالات متصل است.

انصاریان خاطرنشان کرد: در زیارت حضرت معصومه سلام‌الله علیها آمده است که حضرت از منزلت و جایگاه ویژه‌ای در نزد خداوند برخوردار است و درک این منزلت در دنیا برای بسیاری از افراد مشکل است مگر برای عباد ویژه خداوند که بتوانند این منزلت را درک کند.

استاد حوزه علمیه تأکید کرد: حضرت معصومه سلام‌الله علیها از طریق اتصال به پدر، برادر و برادرزاده بزرگوارشان به منابع عظیم فیوضات الهی دسترسی پیدا کرده و بهره گرفته است.

وی اضافه کرد: امواج حقایق عرشی در میان آیات قرآن قابل مشاهده است و باید انسان بتواند با دست‌یابی به چشم دل، به درک این مقامات برسد. اولیاء الهی در عالم هستی به مقامی می‌رسند که به علم الهی دست پیدا می‌کنند و علم آن‌ها تبدیل به نور می‌شود و باب‌های حکمت بر روی آن‌ها گشوده می‌شود.

 انصاریان افزود: بر اولیاء الهی نه خوفی مستولی می‌شود و نه اندوهی آن‌ها را فرا می‌گیرد بنابراین در اولیاء الهی جنس خوف و ترس منفی راه ندارد و تنها خوف مثبت یعنی خوف از خدا را در باطن دارند که باعث رشد آن‌ها می‌شود.

این مفسر قرآن کریم در ادامه گفت: اولیاء الهی از قدرت‌های پوشالی هراسی ندارند و اعتقاد دارند همه قدرت‌ها غیر از قدرت خداوند پوچ است بنابراین از گم شدن اعمالشان در این عالم پهناور هراسی ندارند زیرا معتقدند تمام اعمال خوبشان نزد خداوند محفوظ هست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعمال کسانی که به اهل‌بیت(ع) و اولیاء الهی ارادت و اعتقاد داشته باشند نیز نه گم خواهد شد و نه از اعمال خوبشان کم خواهد شد بلکه به عنوان باقیات الصالحات نزد خداوند محفوظ خواهد ماند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.