کنگره بین‌المللی امام سجاد مجازی می‌شود/ تشریح کارنامه ۱۰ ساله

کد خبر: 102170
معاون ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از برگزاری وبینار با حضور اساتید ملی و بین‌المللی به عنوان تجربه موفق این ستاد در دهه کرامت نام برد و گفت: دهمین کنگره بین المللی امام سجاد می تواند از این تجربه بسیار خوب بهره ببرد.
وارث

جلسه بررسی راهکارهای ترویج معارف سیدالساجدین در قالب دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) امروز یکشنبه ۱۵ تیر به صورت مجازی و با حضور اعضای ستاد برگزاری کنگره و معاونان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.

پیشنهاد برگزاری دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) در قالب وبینار

مرتضی طاهریان معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در این جلسه ضمن قدردانی از یک دهه تلاش فعالان فرهنگی هرمزگان در راستای معرفی شخصیت امام سجاد(ع) و ترویج صحیفه سجادیه، اظهار کرد: دهمین سال باید با محوریت یک شعار مباحث کنگره را پیگیری کنیم.

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خطاب به اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، افزود: امروز تمام علاقه‌مندان امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه انتظار دارند به پشتوانه تجاربی که دارید از آن‌ها در زمینه‌های فکر، ایده، طرح و پیشنهاد برنامه‌ای با ظرفیت هیأت اندیشه‌ورزی که دارید، پشتیبانی کنید.

 

 وی در ادامه اظهار کرد: شایسته است تا این کنگره حلقه وصلی شود و همه فعالان و مراکز اعم از کانون‌های فرهنگی هنری، هیئات مذهبی، موسسات خیریه و افرادی که به نام امام سجاد(ع) هستند را شناسایی و شبکه مراکز امام سجاد(ع) را راه‌اندازی کنید.

طاهریان در ادامه از طرح نذر امام سجاد(ع) به عنوان احیا کننده سیره اجتماعی آن حضرت یاد کرد و گفت: این طرح از سال‌های گذشته به شکلی شایسته در هرمزگان کلید خورد اما انتظار است که با یک هدف‌گذاری برکات آن ابتدا در خود هرمزگان و در طول سال ساری و جاری باشد و سپس منطقه و در نهایت کل کشور از آثار و خدمات و برکات آن برخوردار شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: این طرح ارزشمند برای همیشه ماندگار شود و شیرینی و حلاوت آن برای مردم نیز ماندگارتر خواهد بود.

طاهریان در ادامه بر رایزنی با سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای هدایت نیت واقفین به سمت ایجاد وقف‌هایی برای احیای معارف امام سجاد(ع) و ترویج صحیفه سجادیه تاکید کرد و افزود: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با ظرفیت پرتال بچه‌های مسجد آمادگی دارد که در برنامه‌های آموزشی و مسابقه‌ای معارف امام سجاد(ع)  با محوریت ستاد فهمای استان هرمزگان  در طول سال در راستای ترویج  معارف سجادیه و صحیفه مشارکت داشته باشد.

معاون سازماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از برگزاری وبینارها با حضور اساتید ملی و بین‌المللی به عنوان تجربه موفق ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در دهه کرامت سال جاری نام برد و بیان کرد: دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می تواند از این تجربه بسیار خوب بهره ببرد. 

 

محتوای کارنامه ۱۰ ساله کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) به تولیدات فاخر تبدیل شود

سعید سعادتی در جلسه بررسی راهکارهای ترویج معارف سیدالساجدین در قالب دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه به صورت مجازی و با حضور اعضای ستاد برگزاری کنگره و معاونان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد، از استان هرمزگان به جهت پرداختن به ابعاد مختلف سیره امام زین العابدین(ع) و معرفی صحیفه سجادیه به دنیا قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: تا پیش از این، کمتر در سطح جهان به صحیفه سجادیه پرداخته شده بود و این کنگره به خوبی توانسته به این خلا در سطح کشور و حتی بسیاری از کشورهای جهان پاسخ دهد.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه امروز دنیا از خلاء معنویت به شدت رنج می‌برد و تشنه معارف حقه اهل بیت(ع) است، به شرایط کنونی جهان اشاره کرد و افزود: امروز که به واسطه شیوع ویروس کرونا در همه کشورهای دنیا، ارتباطات قطع شده و ویژه برنامه‌های بخش بین الملل کنگره امام سجاد(ع) می تواند این تهدید را به فرصت تبدیل کند.

 وی با اشاره به همزمانی کنگره دهم با هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: امسال گنجینه ۴۰ سال مقاومت نیز پیش روی ملت ماست و در برنامه‌های داخلی و برون مرزی می‌توان در کنار معرفی شخصیت نورانی امام سجاد(ع)، گوشه‌هایی از دفاع مقدس را برای آزادگان کشورهای مختلف نشان داد.

سعادتی به ۱۰ ساله شدن کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) اشاره و تاکید کرد: پس از یک دهه تلاش در راستای ترویج معارف امام سجاد(ع) باید برنامه‌های محتوایی ۱۰ دوره گذشته به تولیدات فاخر تبدیل و به جامعه عرضه شود.

وی با یادآوری اینکه بیشتر مخاطبین کنگره در گذشته قشر نخبگانی جامعه بوده است، گفت: امسال فرصتی است که دوره آموزشی سفیران ولایت که در راستای تحقق گام دوم انقلاب برگزار خواهد شد، با حضور اقشار تاثیرگذاری نظیر نوجوانان، هنرمندان و فعالان فضای مجازی برگزار شود.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه امام سجاد(ع) اسوه معنویت، عقلانیت و مقاومت است، عنوان کرد: این موضوع می‌تواند به عنوان شعار دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) انتخاب شود.

سعادتی بر توجه ویژه به تولیدات فاخری نظیر کلیپ، پوستر، عکس نوشته، موشن گرافی، طرح‌های گرافیکی و ... با موضوع امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه در کنگره دهم تاکید کرد.

گفتنی است، برپایی نشست مسوولان استانی به ویژه نماینده ولی فقیه در هرمزگان و رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره با روسای صداوسیما کشور، سازمان فرهنگ و ارتباطات و رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) در راستای همکاری، مشارکت و هم‌افزایی در برگزاری این رخداد مهم فرهنگی معنوی از دیگر پیشنهادات وی بود.

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.