«یاحیدر کرار» در حرم علوی طنین‌انداز شد/ توزیع ماسک و شکلات در آستانه عید غدیر

کد خبر: 102749
جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) در آستانه عیدغدیر در ورودی‌های حرم علوی با در دست داشتن سینی‌های شکلات و گل، از زائران پذیرایی کرده و افراد با نوای «یاحیدر کرار» به سمت ضریح حرم امام علی (ع) مشرف شدند.
وارث

حرم امام علی (ع) که در روزهای گذشته به دلیل تصمیم استاندار نجف و قرنطینه این شهر، بسیار خلوت و تعداد زائران نیز انگشت‌شمار بود، در آستانه عید غدیر مملو از جمعیت شده است.

به طوری که نه تنها در صحن حرم علوی یا ایوان نجف، بلکه در ورودی‌های حرم امام علی (ع) به ویژه باب الساعه و حوالی بازار جمعی از عاشق امیرالمؤمنین (ع) با توزیع شکلات از زائران پذیرایی می‌کنند.

 

شب گذشته در نزدیکی ورودی‌ حرم علوی به دلیل اینکه امکان توزیع شیرینی و مواد غذایی باز به دلیل شیوع کرونا وجود ندارد، افراد با در دست داشتن سینی‌های شکلات به استقبال زائران رفته و عید بزرگ غدیر را به یکدیگر تبریک می‌گفتند.

همچنین با توجه به ممنوعیت ورود زائران سایر شهرهای عراق به نجف اشرف، زائران مناطق مختلف این شهر، دسته جمعی با لباس‌های سفید و استفاده از ماسک به سمت حرم علوی حرکت کرده و شب گذشته با همراه داشتن گل‌های طبیعی و با نوای «یا حیدر کرار» به سوی ضریح حرم امام علی (ع) مشرف شدند.

 

نکته قابل توجه در اطراف حرم علوی، نذر ماسک بود. به طوری که برخی از عاشقان اهل بیت (ع)  در اطراف حرم ماسک‌هایی را در اختیار زائران قرار می‌دادند و برخی نیز افراد را به استفاده از نکات بهداشتی ترغیب می‌کردند.

علاوه بر این، گنبد حرم امام علی (ع) در آستانه عید ولایت توسط خادمان این آستان شست‌وشو و ایوان نجف با گل‌های طبیعی تزئین شد.

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.