زندان و جریمه برای بحرینی هایی که حسینیه ها را در ماه محرم باز کنند

کد خبر: 102839
وزارت کشور بحرین به بهانه شیوع ویروس کرونا، دستور ممنوعیت بازگشایی حسینیه ها در ماه محرم را به رؤسای هیئت ها و حسینیه ها ابلاغ کرد و تهدید کرد هر کس که از این تصمیم تخلف کند، سه سال زندانی و ۱۰ هزار دینار جریمه می شود.
وارث

وزارت کشور بحرین به بهانه شیوع ویروس کرونا، دستور ممنوعیت بازگشایی حسینیه ها و عزاخانه ها در ماه محرم را به رؤسای هیئت ها و حسینیه ها ابلاغ کرد و تهدید کرد هر کس که از این تصمیم تخلف کند، سه سال زندانی و ۱۰ هزار دینار جریمه می شود.

یکی رؤسای هیئت گفت: تماسی دریافت کردم مبنی بر اینکه به بهانه شیوع ویروس کرونا، بازگشایی حسینیه ها و هیئت های عزاداری در ماه محرم ممنوع است.

وی افزود: فرد تماس گیرنده از اتخاذ تصمیم رسمی برای جلوگیری از بازگشایی حسینیه ها در جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی خبر داد و گفت، در صورت مخالفت با این تصمیم، سه سال زندان و ۱۰ هزار دینار جریمه خواهی شد و در صورت عدم رعایت این دستور، اقدامات امنیتی فوراً انجام خواهد شد.

این اقدام وزارت کشور بحرین با نظر علمای بزرگ بحرین در تعارض است؛ چرا که علمای بزرگ بحرین به بازگشایی حسینیه های مخصوص مردان و احیای مظاهر عاشورایی و برگزاری مراسم عزاداری مطابق با قوانین و دستور العمل های شدید و قاطعانه بهداشتی اشاره کرده بودند.

در همین راستا، علمای دینی بحرین در سخنرانی های تصویری نظر خود را مبنی بر بازگشایی هیئت ها با رعایت دستور العمل های بهداشتی در مکان هایی مثل مجتمع های تجاری، سالن های ورزشی، سالن های مختلف و مکان هایی که مقامات بحرینی اجازه می دهند، بیان کردند.

منبع: حوزه نیوز


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.