راهکاری برای گشایش در زندگی/ برکت ویژۀ الهی در گروی خدمت به پدر و مادر است

کد خبر: 102842
کارشناس مسائل دینی گفت که یکی از شاه‌کلیدها برای گشایش در زندگی و عاقبت‌به‌خیری این است که انسان نسبت به پدر و مادر خود طوری خدمت کند که او را از صمیم قلب دعا کنند.
وارث

حجت‌الاسلام مسعود عالی استاد حوزه علمیه قم و کارشناس مسائل دینی در بیانی با اشاره به اهمیت خدمت به پدر و مادر و برکات ناشی از این کار برای فرزند گفت: یکی از شاه‌کلیدها برای گشایش در زندگی، باز شدن راه‌ها، نزول برکات در زندگی و عاقبت‌به‌خیری این است که انسان نسبت به پدر و مادر خود طوری خدمت کند که او را از صمیم قلب دعا کنند، چه پدر و مادر زنده باشند و چه سال‌ها پیش از دنیا رفته باشند؛ هیچ فرقی نمی‌کند.

وی افزود: این مخصوص قشر خاصی نیست؛ چه پدر و مادر مسلمان باشند و چه کافر، چه مؤمن باشند و چه فاسق، اگر کسی بتواند از صمیم قلب دعایی از عمق وجود پدر و مادر دریافت کند، البته ممکن است آن پدر یا مادر کافر باشد و به دعا اصلاً معتقد نباشد؛ اما انسان به پدر و مادرش خدمت کند، برکاتی در زندگی دنیا و آخرت او می‌آید که هیچ‌چیز دیگری جای این را نمی‌گیرد؛ این را با اعتقاد کامل می‌گویم.

به‌گفتۀ حجت‌الاسلام عالی، مرحوم آیت‌الله بهاءالدینی می‌فرمود: در زندگی هر کسی را دیدم به جایی رسیده دعای پدر و مادر پشت‌سرش بوده و هر کسی را دیدم به زمین خورده دعای پدر و مادر پشت‌سر او نبوده است.

منبع: تسنیم


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.