ستاد ملی کرونا اجازه اعزام موکب سلامت به عراق را نداد

کد خبر: 103646
با نپذیرفتن زائر خارجی از سوی عراق، پیشنهاد اعزام موکب سلامت به عراق برای ارائه خدمات بهداشتی به زوار اربعین مطرح شد که در نهایت ستاد مرکزی اربعین با دستور ستاد مبارزه با کرونا مجوز حضور موکب‌های سلامت به عراق را نداد.
وارث

با تصمیم عراق برای نپذیرفتن زائر خارجی در ایام اربعین، کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین که زیر نظر ستاد بازسزی عتبات فعالی دارد، تصمیم گرفت تا موکب‌هایی را در حوزه سلامت به عراق اعزام کند که مذاکراتی نیز در این زمینه انجام شد و قرار بود در صورت موافقت طرف عراقی این موکب‌ها به عراق اعزام شوند.

یوسف افضلی، دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه موکب‌هایی در حوزه سلامت آماده ارائه خدمات زوار اربعین بود، اظهار داشت: ما اعلام آمادگی کردیم تا ۵۰۰ موکب را در صورت موافقت عراق در ایام اربعین به این کشور اعزام کنیم.

وی با بیان اینکه امروز اعزام موکب در حوزه سلامت نیز لغو شد، افزود: با دستور ستاد مرکزی اربعین و با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا، امسال هیچ موکب ایرانی به عراق اعزام نخواهد شد و به این ترتیب حتی موکب سلامت نیز به عراق اعزام نمی‌کنیم. بنابراین، حرکت به سوی مرزها و حتی برنامه‌ریزی برای سفر به عراق در ایام اربعین ممنوع است.

پرونده اعزام زوار به اربعین بسته شده است و هیچ اعزام زائر و حتی موکب ایرانی به عراق در ایام اربعین نداریم.

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.